Auto do ślubu nie musi być nudne

W dzisiejszych czasach ludzie chcą zaskoczyć, zaszokować i nawet temat taki jak auto do ślubu nie jest oczywisty. Co dziś zastępuje klasyczne limuzyny?

Ślub i wesele należą do najbardziej uroczystych ceremonii, do których przygotowania trwają nawet kilka miesięcy. Rodzinie państwa młodych szczególnie zależy na podkreśleniu wagi uroczystości i jej odpowiedniej oprawie. Dlatego obowiązują eleganckie stroje, specjalnie przystraja się kościół i sale weselną, by jak najbardziej uświetnić ten wyjątkowy dzień. Równie ważną rolę gra także auto do ślubu, którym państwo młodzi podjeżdżają do urzędu stanu cywilnego lub kościoła, a potem pod dom weselny.

auto do ślubuNajczęściej wybierane jest auto do ślubu z klasy limuzyn, które zapewnia doskonały komfort jazdy, a przy okazji jest eleganckie i można się w nim poczuć jak VIP. Taki samochód użycza niejednokrotnie członek rodziny lub znajomy, ale częściej jest podejmowana decyzja o wynajęciu auta od specjalnej firmy obsługującej śluby. W takim przypadku istnieje możliwość wynajęcia np. szofera i długiej limuzyny, bogato wyposażonej w skórzane obicia, barek, klimatyzację i urządzenia multimedialne.
Niektóre pary jednak mają ochotę na niestandardowe rozwiązania i szukają aut, którymi można zaskoczyć gości. Takim wymaganiom firmy wynajmujące samochody do ślubu również potrafią sprostać. Większość z nich ma w swojej ofercie egzemplarze aut zabytkowych, amerykańskie cadillaki, czy przywołujące czasy PRL-u syrenki lub Fiaty 125. W wielu firmach można także wynająć samochody sportowe typu Ferrari, które dodadzą nieco pikanterii tak poważnej uroczystości, jaką jest ślub. Trzeba pamiętać, że wynajęcie wyjątkowego samochodu stwarza także okazję do zrobienia ciekawej sesji zdjęciowej.

W zależności od preferencji, młoda para może także zażyczyć sobie specjalnej dekoracji samochodu, czym oczywiście zajmują się firmy oferujące auto na wesele. Oprócz typowej dekoracji karoserii, często wykorzystywane są specjalne tablice rejestracyjne np. z imionami państwa młodych.