Balkonowa siatka na gołębie

Mieszkańcy miast i mniejszych miejscowości, w których spotkać można gołębie, często zadają sobie niemało trudu z ochroną swojego mienia przed tym ptactwem. Gołębie przesiadujące na naszych balkonach czy w ogródkach nie są mile widzianymi gośćmi.

Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

siatka na gołębieSposobów jest kilka, bardziej lub mniej skutecznych. W miastach coraz częściej spotykamy kolce na gołębie, zazwyczaj umieszczane na dachach lub innych poziomych powierzchniach galerii handlowych, biurowców czy marketów. Jest to rozwiązanie skuteczne, choć nie zawsze. Gołębie potrafią wcisnąć się w niewielką przestrzeń między ścianą a kolcami i wówczas ten sposób nie działa, tak jak powinien. Poza tym kolce nie wyglądają szczególnie estetycznie, mogą wręcz wzbudzić niechęć przechodzących obok osób lub skłonić do zastanawiania się na humanitarnością właściciela budynku. Lepszym rozwiązaniem może być siatka na gołębie, widywana na balkonach bloków i kilkupiętrowych budynków mieszkalnych. Zabezpiecza ona balkon nie tylko przed gołębiami, ale także wizytami innych ptaków. Siatka może zagwarantować zachowanie balkonu w czystości. Poza tym jest szczególnie dobrym wyborem dla właścicieli kotów, małych piesków czy papużek, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila. Siatkę przeciw gołębiom można kupić w dowolnym kolorze o wybranej wielkości oczkach. Jej obecność nie musi zrujnować pomysłu na zagospodarowanie balkonu, nie przeszkadza też ona w obserwowaniu świata zewnętrznego, czy uprawianiu balkonowej roślinności.

Montaż jest prosty a materiał, z którego siatka została wykonana, zależy już od naszego wyboru. W sklepach dostępne są siatki druciane, plastikowe, czy też z innych materiałów. Wystarczy poradzić się sprzedawcy, który przedstawi nam pełną ofertę sklepu.