Bezproblemowe wynajęcie dźwigu

Awarie potrafią niejednokrotnie całkowicie zastopować postęp prac na budowie, zwłaszcza jeśli awarii uległa jedna z najważniejszych maszyn na placu. Tak było niedawno w naszym przypadku, gdy dźwig wielotonowy uległ uszkodzeniu podczas pracy, a naprawa na miejscu nie wchodziła w grę z racji konieczności wymiany podzespołów.

Szybki wynajem dźwigu wielotonowego

sprawny dźwig - wynajem w łodziBez dźwigu nie mogliśmy przeprowadzić wielu prac, wymagających przeniesienia bardzo ciężkich materiałów na wyznaczone miejsce. Nie wchodziło również w grę przetransportowanie ich za pomocą pozostałych maszyn budowlanych, gdyż nie mogło być to wykonane bezpiecznie. Musieliśmy więc wynająć nowy, sprawny dźwig – wynajem w łodzi na szczęście nie okazał się trudny, gdyż wiele firm budowlanych oferowało taką możliwość. Wybraliśmy identyczny dźwig jak nasz, wynajmując go od dużej firmy, zajmującej się krótkoterminowym wynajmem maszyn ciężkich i sprzętu budowlanego. Dźwig został dostarczony na miejsce budowy już na drugi dzień po podpisaniu umowy z firmą, więc przestoje z racji awarii okazały się być minimalne, a w czasie braku dźwigu mogliśmy skupić się na innych pracach, nie wymagających jego obecności. Pracownicy firmy wynajmującej nam owy dźwig na miejscu rozstawili go na wybranej przestrzeni oraz uruchomili, sprawdzając jego działanie przed oddaniem go do użytku.

Maszyna była prawie nowa, niemal nieużywana, dlatego przez kilka dni podczas których nasz własny pojazd był remontowany mogliśmy pracować z najwyższą dokładnością, i wykonać wszystkie zadania. Wynajem nie był drogi, mimo iż należał do bardzo krótkoterminowych, więc w razie konieczności mieliśmy już sprawdzone miejsce, w którym bez trudu można było znaleźć ciężkie maszyny budowlane na zastępstwo własnych niesprawnych pojazdów.