Buty motocyklowe na ślub czy się nadadzą

Coraz więcej przyszłych par młodych decyduje się na niestandardowy ślub. Dzięki zmianom w polskim prawie można zawierać związek małżeński nie tylko w urzędzie stanu cywilnego, ale także w plenerze np. nad jeziorem, w parku, u siebie w ogródku.

Czy można ubrać buty motocyklowe na ślub?

Alpinestars smx 6Tradycyjna biała suknia ślubna dla panny młodej i garnitur dla pana młodego nadal jest najczęściej wybieraną opcją przez narzeczonych, jednak coraz więcej par chce by ich ślub i wesele było niepowtarzalne, pokazywało wszystkim jacy są, czym się pasjonują, co ich połączyło. Miłośnicy filmów kostiumowych zakładają ubrania z dawnych epok, tancerze latynoamerykańscy przygotowują pokazy taneczne, a miłośnicy jazdy na motocyklach…no właśnie…co z nimi? Kask motocyklowy ze względów oczywistych nie może pojawić się w garderobie przyszłych małżonków. Pełen strój motocyklowy, złożony z kombinezonu, spodni i rękawiczek również nie wyglądałby raczej zbyt dobrze i nie byłby praktyczny, szczególnie rękawiczki uniemożliwiłyby przebieg ceremonii. Cóż więc mogą zrobić miłośnicy jednośladów? Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się przyjazd do urzędu lub kościoła na motorze i/lub odjechanie na nim. Motocykl sprawdzi się również na zdjęciach ślubnych, szczególnie biorąc pod uwagę, że jeśli państwo młodzi decydują się na pozowanie z jakimś lub w jakimś środku transportu zwykle wybierają samochody, także zabytkowe. Co poza tym? Wybór nie jest wielki. Można użyć ubrań motocyklowych jako dodatku do tradycyjnego ślubnego odzienia np. do sukni ślubnej dołożyć niskie buty motocyklowe czy buty sidi. Dzięki temu zaakcentujemy naszą pasję i nie zrezygnujemy z pięknej sukni, co na pewno ucieszy nasze konserwatywne mamy i teściowe, przywiązane do tradycji. Musimy jednak pamiętać, że takie buty nie są zbyt wygodne. Są one przystosowane do ochrony nas podczas jazdy motocyklem, więc są specjalnie usztywniane i wzmacniane. Długie buty sportowe buty motocyklowe alpinestars raczej się nie sprawdzą, jedynym wyjściem są buty niskie lub buty a.’la motocyklowe. Mężczyzna ma nieco większy wybór.

Może założyć motocyklowy t-shirt i na niego marynarkę lub odwrotnie, pod spód białą koszulę i krawat albo muchę, a na wierzch nałożyć skórzaną motocyklową kurtkę. Oczywiście, można brać ślub choćby w kasku nolan, ale pamiętajmy, że ślub bierze się tylko raz i czy na pewno chcemy mieć takie zdjęcia ze ślubu.