By samochód był jak nowy..

Każdy właściciel samochodu, który chce przywrócić swemu pojazdowi piękny wygląd, ma do wyboru wiele opcji. Najlepszym wyjściem w przypadku samochodów, które nie prezentują się już tak, jak wtedy, gdy były całkiem nowe, jest renowacja lakieru. Poleca się ją zwłaszcza pojazdom, które noszą wyraźne ślady użytkowania, takie jak rysy, nawet głębsze urazy czy zmatowienia lakieru.

samochod2Nawet kiedy właściciel mocno uważa na swój samochód, po pewnym czasie uszkodzenia takie mogą się pojawić i jest to zupełnie naturalne, bo zarysowania robią na przykład gałęzie drzew, a rysy pojawiają się nawet od wypryskujących spod kół kamyków czy ziarenek piasku.

Renowacji lakieru można dokonywać nawet kilkakrotnie w ciągu całego czasu eksploatowania samochodu, ale czasami lepszym wyjściem okazuje się mniej inwazyjny zabieg czyli polerowanie samochodu. Polerowanie sprawia, że lakier znów wygląda idealnie, jakby samochód waśnie opuścił fabrykę. Jego powierzchnia jest gładka, posiada wysoki połysk, a przy tym kolor odzyskuje swoją głębię. Zabieg ten doskonale działa na wszelkie rysy, zmatowienia, wżery (na przykład spowodowane solą, jaką w zimie posypuje się drogi) czy też miejsca, w których lakier się utlenił. Jednak polerowanie polecane jest też tym osobom, które chcą, by ich samochód błyszczał tak mocno, jak to tylko możliwe.

Jeśli celem jest tylko nabłyszczenie i samochód nie ma rys czy śladów utlenień, które trzeba byłoby usunąć, można nawet zafundować sobie polerowanie nabłyszczające, do którego to zabiegu wykorzystuje się specjalne woski. Zabieg ten daje doskonałe efekty i można go przeprowadzać tak często, jak tylko się chce, dzięki czemu samochód zawsze może wyglądać jak nowy.

Dla bardziej wymagających klientów dedykowane są usługi auto detailing, czyli kompleksowe odnowienie auta, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Więcej na: http://www.autosparepair.pl