Co daje badanie żywej kropli krwi?

Co daje badanie żywej kropli krwi?

Dzięki niewielkiemu ukłuciu w palec można otrzymać odpowiedź na temat przyczyn nadwagi, problemów skórnych, zmęczenia a nawet uporczywego bólu głowy nawiedzającego w nocy. Badanie żywej kropli krwi to jedno z najpopularniejszych badań medycyny alternatywnej.

Diagnoza na podstawie żywej kropli krwi

dokładne badanie żywej kropli krwiBadanie polega na obserwacji pod mikroskopem odrobiny krwi tuż po pobraniu z opuszki palca. Dokładnie krew jest „żywa” do 40 minut od pobrania. Do samego badania należy przygotować się już na dobę przed i odstawić alkohol, natomiast na kilka godzin – nie pić kawy ani nie jeść co najmniej przez 2 godziny. Co ważne, w drodze na pobranie krwi trzeba wypić około pół litra wody. Ale wrażliwe osoby powinny mieć ze sobą więcej orzeźwiających płynów, bo podczas nakłuwania silnie unerwionego palca mogą zemdleć z wrażenia. Prawidłowo wykonane dokładne badanie żywej kropli krwi pozwala oddać pacjentowi obraz jego krwi i analizę spisaną przez laborantów. Natomiast w gabinecie medycyny alternatywnej na podstawie wspomnianej analizy tworzony jest specjalny, spersonalizowany plan leczenia dla danego pacjenta. Uważa się, że podczas dokładnego badania żywej kropli krwi można wykryć pasożyty nękające organizm oraz wykryć groźne bakterie zagrażające życiu. W wielu gabinetach medycyny alternatywnej natomiast analiza krwi pozwala zdiagnozować i wyleczyć niemalże każdą chorobę; od groźnych nowotworów zaczynając poprzez choroby cywilizacyjne a na katarze kończąc.

Jeśli chodzi o tego typu badanie, to samodzielnie nie można skontrolować wyników, ponieważ nawet dokładne badanie żywej kropli krwi jest wytworem gabinetów medycyny alternatywnej, a więc nie zostały stworzone żadne tabele i normy wynikowe. Niemniej naukowcy nie przedstawili też żadnego dowodu na szkodliwość tego badania.