Co można zauważyć w drugim człowieku?

Nigdy nie należy oceniać człowieka po wyglądzie, ani po pierwszym wrażeniu, jakie na nas zrobił, gdyż może ono być wyjątkowo mylne – niejednokrotnie słyszeliśmy tego typu uwagi od rodziców i dziadków, choćby wtedy kiedy odmawialiśmy zabawy z dzieckiem wyglądającym na opóźnione umysłowo albo po prostu ubrane biedniej niż my.

Pokaż mi swoją ramkę tablicy rejestracyjnej a powiem Ci kim jesteś

ramka tablicy rejestracyjnejUwagi te, zbywane wówczas przez nas pogardliwym wzruszeniem ramion, okazują się bardzo cenne w dorosłym życiu. Każdy człowiek zasługuje na to, by zostać dobrze poznanym i wysłuchanym, gdyż to co obserwujemy na pierwszy rzut oka może znacznie odbiegać od rzeczywistości. Jednak niekiedy drobne szczególiki dotyczące życia innych ludzi mogą dać nam wyraźny pogląd na jego charakter. Na przykład pani, której dom pomalowany jest na wesoły kolor i której tabliczka z numerem domu i nazwiskiem ozdobiona jest namalowanymi kwiatkami, z całą pewnością jest sympatyczną i przyjazną osobą. Motocyklista z naprzeciwka, którego ramka do tablicy rejestracyjnej motocykla jest wiecznie popękana, a kask porysowany na pewno cechuje się dużą ilością odwagi i lubi się popisywać.

Rodzina mieszkająca obok, której dom pomalowany jest na poważny, szary kolor i którą widuje się zazwyczaj idącą gdzieś w milczeniu, któremu nie towarzyszy ani głośny śmiech ani nawet rozmowa czy też uśmiech dzieci, najpewniej przeżywa jakieś trudności życiowe. Pan jeżdżący błyszczącym mercedesem, którego nawet ramki do tablic rejestracyjnych lśnią, codziennie późno wracający do domu, z całą pewnością jest wysoko postawionym biznesmenem.