Automatycznie otwierane bramy nikogo już nie dziwią. To przede wszystkim wygodne rozwiązanie, które wpływa na komfort każdego kierowcy. Jednakże, żeby dobrze działała, musi być prawidłowo dobrana i zamontowana. Jak dobrać automatykę do bramy?
Automatyczne otwieranie do bram skrzydłowych
Automatyka do bram odpowiada za ich otwieranie oraz zamykanie. Może być zamontowana w bramach przesuwnych oraz skrzydłowych. Te drugie jednak są dużo bardziej powszechne wśród prywatnych gospodarstw domowych. Jak działa i czego wymaga funkcjonalna automatyka do bram skrzydłowych? Należy zwrócić uwagę na to, jakie są parametry bramy – jak długie jest jej skrzydło, jak głęboko została osadzona oraz jej wysokość. Na tej podstawie możemy dobrać odpowiednią moc siłowników, które będą odpowiedzialne za działanie automatyki. Błędnie dobrany napęd spowoduje, że brama będzie niestabilna lub nie będzie chciała się w ogóle otwierać. To przyniesie dodatkowe koszty, których lepiej uniknąć. Należy uwzględnić również częstotliwość otwierania bramy – im częściej z niej korzystamy, tym lepiej wybrać silniejszy napęd. Mogą pracować one w temperaturach do -20 stopni Celsjusza i do +50. Siłownikom oczywiście należy dać dostęp do zasilania. Powinien znaleźć się on jak najbliżej bramy. Warto zastanowić się także nad ich obsługą – czy chcemy, by brama była otwierana na pilota, czy może wolimy, by była połączona z aplikacją umożliwiającą jej otwarcie? Napędy będą doskonale wyglądać przy bramach drewnianych oraz metalowych.
Bramy automatycznie otwierane są standardem w dzisiejszej rzeczywistości. Coraz więcej osób decyduje się na założenie takiego mechanizmu, dzięki czemu zyskają na komforcie. Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, gwarantujące satysfakcję i łatwość w obsłudze.