Co obejmuje rzetelna wycena mieszkania?

 

Jeżeli jesteśmy w wieku 30-40 lat, mieszkamy w dużym mieście i mamy mieszkanie, to statystycznie jest to nasze piąte mieszkanie. Mieszkańcy miast przeprowadzają się bowiem zgodnie ze statystykami najczęściej. Badania uwzględniają zarówno wynajmowanie mieszkań, jak i kupno. Dzisiaj skupiamy się jednak na kwestii kupna mieszkania. Jeżeli zdarzyło nam się już jakieś sprzedawać, to zapewne wiemy, że najbardziej problematyczną kwestią jest ich wycena.

Jak rzetelnie wycenić mieszkanie w dużym mieście?

rzetelna wycena mieszkań oferowana w WarszawieOczywiście, tej wyceny możemy dokonać sami. Jeżeli odrobinę znamy się na rynku nieruchomości i na różnych technicznych kwestiach, związanych z konstrukcją mieszkania, to możemy zaryzykować i spróbować wycenić nasze „m” samodzielnie. Warto w tym kontekście wiedzieć, że przede wszystkim na wartość mieszkania wpływa lokalizacja. Im bliżej dużego miasta, tym ceny nieruchomości idą w górę. Jeżeli natomiast mamy do czynienia z mieszkaniem w mieście, to wyznacznikiem będzie bliskość do centrum lub dostępność komunikacji miejskiej (albo jedno i drugie). Dodatkowo, a może przede wszystkim, musimy też wziąć pod uwagę metraż naszego lokum. Najłatwiej skupić się na wyliczeniu ceny za metr mieszkania (uwzględniając lokalizację, stan wyposażenia i tak dalej), a potem pomnożyć tę kwotę przez liczbę metrów naszego mieszkania. Oczywiście tego wszystkiego nie musimy robić sami. Warto wiedzieć, że rzetelna wycena mieszkania oferowana w Warszawie to nie jest kosmiczny wydatek. W ten sposób szybko i bezproblemowo wycenimy nasze mieszkanie, bez niepotrzebnego tracenia czasu.

Wycena jakiejkolwiek nieruchomości nie jest łatwa. Niby dużo prościej to wygląda przy wycenie mieszkania, niż przy wycenie domu z ogrodem, ale wciąż wymaga to sporo trudu i wysiłku. Właśnie dlatego warto się jednak zastanowić nad pomocą specjalisty – rzeczoznawcy majątkowego, który zrobi to za nas.