Coaching zespołowy to hit sezonu

Uczelnie wyższe, szkoły policealne czy instytucje prowadzące różnego rodzaju kursy cały czas starają się poszerzać swoja ofertę. Wprowadzają nowe kierunki, nowe technologie do nauczania, zatrudniają najlepszych nauczycieli.

Coaching zespołowy jest popularny

coaching zespołowyWszystko po to, żeby przyciągnąć jak największa liczbę chętnych słuchaczy. Warto byłoby się zatem zastanowić jakie kursy powinny się znaleźć w takiej ofercie, żeby odniosły one sukces. Ostatnim hitem sezonu stał się wartościowy coaching zespołowy. Coraz więcej firm wynajmuje specjalistów od motywacji, żeby pomogli im osiągnąć cele w firmie. Ma to podnieść morale i poziom zaangażowania pracowników. Jest oczywiście również coaching indywidualny, czy dopasowany do konkretnej osoby. Ma on an celu poprawienie jakości jej życia. Oba rozwiązania są prowadzone przez specjalistów, którzy ukończyli stosowne kursy. Nawet ostatnio coaching stał się specjalizacją na studiach. To tylko pokazuje jak duże jest an niego zapotrzebowanie. Coach powoli wypiera szkolenia sprzedażowe, które również miały na celu podniesienie efektywności i zwiększenie sprzedaży. Natomiast zajęcia indywidualne zaczynają wypierać szkolenia menadżerskie, które miały podnieść pewność siebie pracowników wyższego szczebla. Dlaczego jest to aż tak popularne? Na pewno jest na to pewna moda i jak wszystkie kiedyś przeminie. Wtedy były szkolenia, teraz jest coaching.

Nazwa jest trochę inna, ale w zasadzie efekty mają być podobne, a i strategie nauczycieli bywają zbliżone. Nie mniej jednak nie należy lekceważyć popularności coachingu. Zapewne przez jakiś czas będzie bardzo popularny, ale później może się to zmienić.