Czy ogrodzenia budowlane są w ogóle potrzebne?

Odpowiedź wydaje się oczywista, jednakże jest to całkowicie zależne o jakim rodzaju ogrodzenia budowlanego mówimy oraz samej inwestycji, gdyż to ma wielki wpływ na samą inwestycję oraz działania związane z jej realizacją.

Ogrodzenia tymczasowe są potrzebne

W przypadku wielkich inwestycji, takich jak budowa biurowca czy nawet wieżowca, ogrodzenia budowlane tymczasowe są praktycznie wymagane. Każda większa inwestycja, która powstajeogrodzenia tymczasowe w okolicy z pewnością przyciąga uwagę nie tylko ze względu na jej rozmach i skalę, ale dla części osób z narzędziami i materiałami jakie przyczyniają się do ich konstrukcji oraz ich wartości. W przypadku miast – gdzie powstaje praktycznie każda większa inwestycja – prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest niemal stuprocentowe i zahacza już o pewność. Dal tego też warto jest by szansę na takie zdarzenia minimalizować i ograniczać do jak najrzadszych zdarzeń. Warto wtedy poza ściankami wykonanymi chociażby z blachy falistej, płyt wiórowych czy dykty zainwestować w pracowników ochrony, którzy dopilnują, by świeżo położona instalacja elektryczna przez noc nie wyparowała. Takie ogrodzenia tymczasowe większych inwestycji w większości przypadków dodatkowo są wyposażone w ogrodzenia przestawne, które pozwolą na szybkie otwieranie i zamykanie bram w przypadku przyjazdu pojazdu ciężkiego lub transportowego, który jest wymagany na terenie budowy.
Takie ogrodzenia budowlane stałe potrafią wytrzymać nawet kilka lat i dalej skuteczne ochraniać całą inwestycję.
Alternatywą dla ogrodzenia stałego są ogrodzenia tymczasowe, które wykonane są z materiałów lżejszych i prostszych jak chociażby metalowa siatka o szerokich oczkach i dużej wysokości. Ogrodzenia budowlane tymczasowe z pewnością zapewniają mniejszą ochronę od swoich trwalszych odpowiedników, i jednocześnie charakteryzują się mniejszą trwałością. Jednakże są to siatki specjalnie wykorzystywane do inwestycji, które są szybkie i zakończą się w przeciągu kilku miesięcy.