Dla kogo ćwiczenia odchudzające?

Nie należy ćwiczyć, aby schudnąć, lecz po to, aby poprawić zdrowie, formę czy kondycję. Przy ćwiczeniach średnio 30 minut dziennie jedynym źródłem węglowodanów w Twojej diecie powinny być warzywa. Jeśli ćwiczysz więcej można w swojej diecie uwzględnić inne węglowodany złożone, najlepiej owoce o niskiej zawartości cukru.

Przykładowe ćwiczenia na odchudzanie

Przy ćwiczeniach powyżej godziny dziennie można dodać do swojej diety węglowodany złożone w postaci ziemniaków, ciemnego ryżu i makaronów. Odchudzanie bez ćwiczeń może być bezowocne. Trenując od razu po przebudzeniu, organizm spala tłuszcz 40 razy szybciej! Rozgrzewka powinna trwać około 15 minut. Do wysiłku należy przyzwyczajać się stopniowo, można zacząć od pięciu powtórzeń każdego ćwiczenia. Nie należy ćwiczyć bezpośrednio po jedzeniu. W czasie treningu należy pić wodę mineralną niegazowaną. Najlepsze rezultaty osiąga się ćwicząc 3-4 razy w tygodniu. Należy pamiętać, że osoba z chorym kręgosłupem, po urazach, czy chorujący przewlekle powinny skonsultować się z lekarzem.

odchudzanieĆwiczenia powinny być dostosowane do wytrzymałości i stopnia zaawansowania człowieka, aby nie zrobić sobie krzywdy. Można także podjąć się wyzwania dotyczącego jednego ćwiczenia ze zwiększającą się liczbą powtórzeń przez określony czas, są to np. przysiady, brzuszki, przysiad przy ścianie itd. Przykładowymi ćwiczeniami mogą być: zwykłe brzuszki, wypychanie bioder w górę z wykonywaniem brzuszków, brzuszki na ukos, brzuszki na przemian skłaniając się raz do jednego a raz do drugiego kolana, ważna jest ilość powtórzeń każdego ćwiczenia jego dokładność i nie zapominajmy o ćwiczeniach rozluźniających na koniec-np. kładziemy się na macie lub kocu z wyprostowanymi nogami oraz rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia. Teraz lekko robimy skłony głową jednocześnie unosząc nieco do góry pupę. Powtarzamy to 12 razy. Należy także dołączyć program z ćwiczeniami, które pomogą uzyskać efekty w szybki sposób. Najskuteczniejsze w tym przypadku są ćwiczenia aerobowe, najlepsze są:bieganie, jazda na rowerze czy Nordic Walking – w Bydgoszczy dobrym miejscem na ćwiczenia będzie Myślęcinek. Najważniejszy jest systematyczny trening, który jednocześnie prowadzi do utraty kilogramów i odsłonięcia mięśni brzucha.Trening mięśni brzucha powinien cechować się dużą różnorodnością i zmiennością wykorzystywanych ćwiczeń. Pozwala to na równomierny rozwój całej partii ciała.

Do ćwiczeń modelujących mięśnie brzucha należą m. in. takie spinanie mięśni brzucha w leżeniu tyłem(nogi uniesione), wzmacnianie mięśni brzucha z nogami odwiedzionymi na boki, unoszenie nóg zgiętych w kolanach(w pozycji leżącej). Należy wykonywać te ćwiczenia regularnie przez co najmniej 15 minut. Zawsze do naszej dyspozycji pozostają doświadczeni trenerzy w pobliskiej siłowni m.in. W Bydgoszczy.