Dobre filtry do komór malarskich

Brak wiedzy czasem prowadzi do wyboru niewłaściwych narzędzi, jak przekonaliśmy się niedawno, podczas montażu pierwszej komory lakierniczej w warsztacie. Była ona przeznaczona do pracy z ciężkimi farbami proszkowymi, i miała filtry powietrza przystosowane właśnie do tego rodzaju farby. Nie była więc zbyt dobra do malowania lekkimi farbami wodnymi.

Najlepsze filtry do malowania farbami akrylowymi

filtry andreaLekkie akrylowe farby, jakie są używane przez kolegów malujących kaski i elementy motocykli nie były wyłapywane przez fabryczne filtry naszej nowej komory lakierniczej, a przez to nieraz tworzyły się dość duże problemy podczas malowania, wymagające natychmiastowych poprawek. Koledzy woleli więc natychmiast wymienić filtry, zanim powstaną bardziej poważne problemy lub, co gorsza, okaże się iż nie można ukończyć projektu z racji zanieczyszczenia powierzchni. Do farb akrylowych znacznie lepsze są filtry kartonowe, zatrzymujące wodę i doskonale wyłapujące zatomizowane cząsteczki farb na jej bazie. Budżetowe filtry od firmy Andrea wydały się najbardziej ekonomicznym wyborem, gdyż wedle użytkowników sprawdzały się doskonale podczas malowania farbami akrylowymi, były trwałe, aczkolwiek pozostawały w bardzo przystępnym przedziale cenowym.

Owe filtry są dostępne w każdym większym sklepie z wyposażeniem lakierniczym, marketach budowlanych czy w hurtowniach, a z racji dość dużej popularności wśród osób malujących właśnie za pomocą farb akrylowych i pistoletów lakierniczych czy aerografów, ich dostępność jest zawsze wysoka. Są to jedne z najwolniej zużywających się filtrów do komór lakierniczych, i jako takie często funkcjonują kilkakrotnie dłużej niż niejedne filtry od bardziej renomowanych i znanych firm. Nie ma również najmniejszego problemu by zastosować je do prac profesjonalnych.

Informacje pochodzą z andreae.pl