Dobrze ocieplone poddasze

Ceny energii elektrycznej, gazu, a także opału w postaci drzewa lub węgla, stale drożeją. Z roku na rok coraz więcej płacimy za ogrzewanie domu, pomimo tego że zimy są coraz to łagodniejsze. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tym, aby odizolować dom od niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dobrze odizolowany dom działa jak termos.

Po co ociepla się poddasze?

ocieplenie poddaszaWiększość ludzi jak słyszy o ociepleniu, to ma przed oczami obraz zwykłej elewacji stworzonej ze styropianu i tynku strukturalnego. Mało kto myśli o tym, aby ocieplić także poddasze, a ocieplenie poddasza ma kluczowy wpływ. Każdy wie o tym, że ciepłe powietrze unosi się do góry, więc jeśli nie ocieplimy poddasza, to będziemy mieli bardzo duże straty ciepła, przez co będziemy musieli zużywać znacznie więcej energii do utrzymania odpowiedniej temperatury w całym domu, a co za tym idzie ogrzewanie będzie nas kosztować więcej. Bardzo często są to różnicę w granicach nawet kilkudziesięciu procent. Ocieplenie poddasza możemy wykonać na kilka sposobów. Każde ocieplenie jest dobierane indywidualnie pod dany typ budynku, więc ciężko polecić jakiś rodzaj ocieplenia. Lepiej zdać się na fachowców, którzy przyjadą obejrzeć nasz budynek, a następnie będą mogli zaproponować najbardziej korzystne rozwiązanie. Ocieplenie całego poddasz możemy wykonać w przeciągu jednego tygodnia roboczego, a im wcześniej to zrobimy, tym lepiej dla nas, ponieważ szybciej zaczniemy oszczędzać. Taka inwestycja zwróci nam się zaledwie po kilku latach.

Koszt wykonania takiego ocieplenia to kwota w granicach kilku tysięcy złotych. Im większy dom posiadamy, tym cena będzie wyższa, ponieważ będziemy potrzebować więcej materiałów. Firmę która wykona dla nas takie ocieplenie możemy wyszukać za pośrednictwem internetu.