Drzwi do pokoju wykonywane na wymiar

 

Drzwi pokojowe, czyli wewnętrzne, mogą mieć różne wymiary. Zwłaszcza w dawny, budownictwie, w zabytkowych kamienicach, rozmiar drzwi różni się zasadniczo od współcześnie produkowanych. Obecnie wymagania sanitarne i bezpieczeństwa sprawiają, że wymiar drzwi pokojowych jest standardowy. Można zamówić drzwi na wymiar zgodnie z rozmiarem otworu drzwiowego i futryny.

Konstrukcje drzwiowe na specjalne zamówienie

drzwi pokojowe na wymiarW niektórych przypadkach nie ma możliwości zakupu gotowych drzwi. Wówczas pozostaje wykonanie na specjalne zamówienie konstrukcji. Dzieje się tak najczęściej, gdy mamy do czynienia ze starą, zabytkową zabudową. Drzwi w dawnych kamienicach posiadały dwa skrzydła, szeroką futrynę i wysokie nadproże. Obecnie producenci stosują standardowy rozmiar dopasowany do współczesnych potrzeb i przepisów. Wiele osób zastanawia się, gdzie można zamówić drzwi pokojowe na wymiar. Często to właśnie firmy zajmujące się wytwarzaniem drzwi oferują taką możliwość. Jeśli chodzi o zamówienia indywidualne, to właściciel, kupujący sam mierzy ościeżnicę, skrzydło i przesyła wymiary do producenta. W przypadku dużych, kompleksowych zamówień związanych z remontem generalnym albo adaptacją dawnej zabudowy, można skorzystać z opcji polecanej przez wielu producentów drzwi. Polega ona na pobraniu wymiaru drzwi na miejscu, u klienta, a następnie na wstawieniu nowych wraz z ościeżnicą. Taka kompleksowa usługa montażu nowych drzwi na wymiar cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zabytkowa zabudowa, w tym dawne, historyczne kamienice mieszkalne charakteryzują się dużymi, często dwuskrzydłowymi drzwiami. W przypadku nietypowego rozmiaru drzwi, warto zamówić takie, które robione są na wymiar. Można kupić pojedyncze sztuki lub skorzystać z kompleksowej usługi z pobraniem wymiaru i montażem nowych drzwi.