Efektywne panele grzewcze

Efektywne panele grzewcze

 

O ogrzewaniu podczerwienią stało się głośno już kilkanaście lat temu. Takie rozwiązania początkowo nie były jednak przyjęte ze zbyt dużą aprobatą. Chodzi o to, że ludzie często mylą promienniki podczerwieni z urządzeniami grzewczymi na prąd, które były stosowane kilkadziesiąt lat temu. Różnica jednak jest zasadnicza i przede wszystkim w nowszych rozwiązaniach jest mniejsze zużycie energii.

Sprawdzone promienniki podczerwieni

grzejniki elektryczne na podczerwieńGeneralnie podczerwień bardzo często kojarzy nam się z elektroniką. W tej branży faktycznie podczerwień ma bardzo duże zastosowanie. Starsze osoby mogą doskonale pamiętać te czasy gdy dzięki podczerwieni można było przesyłać pliki pomiędzy telefonami komórkowymi. Od jakiegoś czasu jednak zaczęto podczerwień wykorzystywać również do ogrzewania. Grzejniki elektryczne na podczerwień początkowo stosowane były głównie w dużych zakładach przemysłowych. Wówczas takie grzejniki stosowano do ogrzewania osób pracujących przy taśmach produkcyjnych. Różnica między ogrzewaniem podczerwienią a stosowaniem tradycyjnych rozwiązań jest ogromna. Przede wszystkim chodzi o to, że systemy ogrzewania konwekcyjnego opierają się o podgrzewanie powietrza. Na skutek podgrzewania gazów w powietrzu dochodzi do wprawiania ich w ruch. Natomiast przy ogrzewaniu podczerwienią powietrze nie jest w ogóle podgrzewane ale jednak podgrzewane są obiekty czy osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu.

Promienniki podczerwieni są bardzo cenione również ze względu na szybkość działania. Z racji, że takie urządzenia nie podgrzewają powietrza to wystarczy je uruchomić i już po kilku sekundach będziemy mogli zacząć odczuwać pierwsze efekty działania promienników. Rozwiązania takie świetnie mogą sprawdzić się już nie tylko w zakładach pracy ale również w naszych domach.