Elementy wpływające na nasz nastrój

Tak mało mamy czasu na przyjemności – to potwierdzi niemal każdy. Zaprzeczy jedynie ten, kto pracować nie musi, lub kto uwielbia wykonywaną przez siebie pracę, która sprawia mu przyjemność.

Ci, którzy nie mają takiego szczęścia muszą czasem włożyć trochę więcej wysiłku w ten nieliczne rzeczy robione tylko dla siebie, by przyniosły zamierzony efekt – relaks i rozluźnienie. O ile propozycji na spędzanie wolnego czasu jest prawie tyle, ile nas samych, o tyle gadżetów wzbogacających jeszcze bardziej tą szeroką ofertę jest jeszcze więcej. Mam tu na myśli takie elementy jak muzyka, zapachy, kosmetyki, świeczki, kadzidełka, nastrojowe światło, przyjemne w dotyku materiały.

Wiele o tego typu rzeczach mógłby powiedzieć pracownik w branży fizjoterapia czy też rehabilitacja. Tam niezwykle pożądane jest całkowite rozluźnienie, zdystansowanie się od codzienności, wyrzeczenie się jej. Rozluźnione ciało, bez żadnych spiętych fragmentów stać na jeszcze więcej. Masaż będzie w stu procentach udany głównie wtedy, kiedy my sami włożymy także tutaj coś od siebie, a nie gdy będziemy tylko bezczynnie leżeć te kilkanaście czy kilkadziesiąt minut i jeszcze marudzić, że nie czujemy poprawy. Nic bardziej mylnego. Owszem, czasem jest to trudne. Kiedy przytłaczają nas liczne problemy wydające się nie mieć rozsądnego wyjścia nie jest to wtedy takie łatwe. I tu znakomite są wymienione wcześniej elementy.

Muzyka, sprawiająca, że myślami choć na chwilę odpłyniemy gdzieś daleko. Może powspominamy wakacje w ciepłych krajach z ukochaną osobą, gdzie kłopoty zostawione w kraju zdawały się nie mieć żadnego znaczenia. Zapach kokosu, kawy, czekolady, wanilii, wybranych kwiatów, morza – tutaj także jest ogromne pole do popisu. Skojarzenia, wspomnienia to coś, na czym powinniśmy bazować.

Nastrojowe, mało intensywne światło, możliwe  do uzyskania dzięki na przykład świeczkom, no i ciepło, które jednocześnie nam one dają – i już mamy komplet tych innych czynników, które prawdopodobnie sprawią, że zamknięcie oczu i przeniesienie się w inne miejsce, doskonale się przy tym rozluźniając, nie będzie już stanowiło żadnego problemu.

Po więcej informacji zapraszam na stronę: Fizjoterapia i rehabilitacja Kraków