Fryzjer dla dzieci w Łodzi

Wizyta w salonie fryzjerskim dla małego dziecka jest sporym przeżyciem. Nie od dzisiaj wiadomo, że małe dzieci nie lubią ścinać włosów, siedzieć na fryzjerskim fotelu bez ruchu i przeraża ich szum maszynki do włosów. Jednak można znaleźć na to rozwiązanie.

Jak zachęcić dziecko do wizyt u fryzjera?

fryzjer - ŁódźNajlepszym rozwiązaniem jest szukanie takiego salonu fryzjerskiego, który jest przygotowany na wizyty dzieci. Wielu fryzjerów i fryzjerek nie zajmuje się fryzjerstwem dziecięcym i nie ma odpowiedniego podejścia do maluchów. Nowoczesny fryzjer – Łódź, jest przygotowany na przyjęcie małych klientów. Rodzice powinni więc kierować się do salonu, w którym jest przewidziana niewielka przestrzeń dla dzieci, a fryzjer ma wprawę w strzyżeniu najmłodszych. Obecnie można spotkać salony gdzie specjalne stanowisko dla dzieci wyposażone jest na przykład w telewizor na którym puszczane są bajki. Kreskówka odwróci uwagę dziecka od tego co dzieje się z jego włosami. Dziecko samo może wybrać jaką bajkę chce oglądać. Najmłodsze dzieci często nie chcą same siedzieć na fotelu dlatego usługa może być wykonana kiedy dziecko siedzi na kolanach u rodzica. Fryzjer powinien być osobą spokojną, która ma odpowiednie podejście do dzieci. Czasami dziecko zafascynowane bajką, nawet nie zwróci uwagi na kręcącego się wokół fryzjera. Częściej jednak bywa tak, że maluchowi zaczyna przeszkadzać jego obecność i nie chce, aby ktoś dotykał jego włosy. Wtedy należy rozpocząć rozmowę z dzieckiem i zainteresować je czymś innym. Na koniec wizyty warto pochwalić dziecko i wręczyć mu nagrodę.

W przyszłości fryzjer będzie budził w maluchu jedynie pozytywne skojarzenia i dziecko nie będzie obawiało się kolejnego strzyżenia włosów. Oczywiście bywa i tak, że dziecko ma po prostu zły dzień i nie jest w stanie poddać się zabiegowi. Wtedy najlepiej przełożyć wizytę na inny dzień.