Gdzie stosowane są elastyczne pachołki drogowe?

Specjalne słupki, ustawiane na drodze, pełnią ważną funkcję w całym ruchu drogowym. Ich jaskrawy kolor, kształt, a także możliwość szybkiego przeniesienia sprawiają, że są one spotykane w wielu sytuacjach na drodze. Widzimy je jako kierowcy zza szyby, podczas krótszych i dłuższych wyjazdów prywatnych i służbowych. Jakie zastosowanie mają słupki, pomalowane na pomarańczowo-biały kolor?

Słupki stosowane w ruchu drogowym

pachołek drogowy gumowyJednym z podstawowych zastosowań tego typu słupków jest wyznaczenie i zmiana toru jazdy samochodów. Osoby odpowiedzialne za kierowanie ruchem podczas przeprowadzania robót drogowych i przebudowy dróg ustawiają wtedy tego typu jaskrawe elementy, które są widoczne z daleka. Często do tego typu zadań jest wykorzystywany pachołek drogowy gumowy, który może być elastyczny, i nie uszkadzać się po najechaniu na niego kołem samochodu. Za pomocą pachołków możliwe jest także zaznaczenie świeżo malowanych pasów i oznaczeń poziomych na jezdni. Słupki drogowe dzielimy nie tylko pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane, ale także rozmiaru. Na drogach w zależności od potrzeb stosujemy małe, trzydziestocentymetrowe słupki, lub duże, widoczne z daleka modele. Oprócz tradycyjnych, widocznych z daleka pachołków, możliwe jest także zastosowanie modeli, które posiadają sygnalizację świetlną, która jest zasilana prądem elektrycznym. Wśród pachołków znajdziemy także wersje składane.

Oprócz zastosowania w branży drogowej pachołki mogą z powodzeniem być wykorzystywane do użytku prywatnego. Dzięki nim możemy wytyczyć pole zabaw na naszej posesji, a także stworzyć prywatny tor przeszkód. Za pomocą pachołków można także zaznaczyć swoje miejsce parkingowe na prywatnej posesji i terenie. Do tego celu używa się modeli zakupionych w sklepach budowlanych.