Gdzie warto spędzić wakacje?

Wakacje to ten wspaniały okres, na który czeka się cały rok. Na początku w trakcie nauki w szkole dzieci już od września odliczają czas do lipca, potem jako dorośli wakacje są krótsze, czasami to zaledwie kilka tygodni, ale i tak czeka się na nie  cały czas z utęsknieniem.

Dlaczego warto wybrać się w góry?

wakacje w górachWakacje kojarzą się z ciepłem, słońcem, a zatem z plażą i morze, czy jeziorem. Niekoniecznie jednak muszą tak wyglądać. Nie każdy lubi leżeć przysłowiowym plackiem na plaży i opalać się na słońcu godzinami. Niektórzy wolą bardziej aktywną formę wypoczynku. Dla takich ludzie najlepsze są wakacje w górach. To wspaniały sposób na relaks w ciągłym ruchu. Góry to nie tylko wspinaczka i zdobywanie szczytów, ale również wspaniałe widoki, doliny do spacerowania dla mniej wytrwałych, jeziora i strumienie dla tych spragnionych doznań nad wodą. Góry to też świeże powietrze, jakiego nie ma nigdzie indziej. Nigdy nie jest to czas stracony, ponieważ każdy niezależnie od wieku i kondycji fizycznej znajdzie tam coś dla siebie. Nigdzie nie odpoczywa się tak, jak na łonie przyrody, w słońcu i przy śpiewie ptaków, a satysfakcja z kolejnego zdobytego szlaku jest nie do opisania. Po za tym góry to również regionalne jedzenia, w tym przepyszny Polski oscypek. Góry mają swój klimat, jakiego nie doświadczymy nigdzie indziej. Dlatego warto wykorzystać swoje wakacje na wyprawę pełną wrażeń, zamiast po raz kolejny spalić się na zatłoczonej plaży.

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu dla wszystkich. Taka regeneracja jest bardzo potrzebna każdemu, ale wbrew pozorom zmęczenia na świeżym powietrzu regeneruje dużo bardziej niż nic nierobienia przez cały dzień. Mózg odpoczywa kiedy ciało się męczy, a w to zapewniają nam góry z całej swojej okazałości.