Halloween 365 dni w roku: nieudany makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest często polecany jako doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych kobiet (oraz mężczyzn, bądźmy tolerancyjni i wyrozumiali), które (którzy) zawsze chcą wyglądać atrakcyjnie i wkładać w codzienny makijaż jedynie minimum wysiłku. A co jeśli rzeczony makijaż będzie nieudany?

Makijaż permanentny brwi – czy zawsze to dobry pomysł?

makijaż permanentny brwi poznańNie każda kosmetyczka zajmująca się wykonywaniem makijażu permanentnego w Poznaniu potrafi wykonać go dobrze. Dodatkowo, z najrozmaitszych przyczyn, barwniki mogą zostać źle przyjęte przez skórę. Wtedy nieszczęście gotowe: klientka (lub klient) wygląda tak, że nie jest jej (jemu) potrzebne żadne dodatkowe przebranie na Halloween. Jeśli był to makijaż permanentny ust albo makijaż permanentny oczu, to przy założeniu, że nie wyjechano poza naturalne kontury, można się ratować codziennym makijażem i tuszowaniem problemów. Gorzej jeśli był to wybitnie nieudany makijaż permanentny brwi poznań – tu często nawet najlepszy korektor i podkład nie pomogą, a pechowcowi zostanie wygląd pozwalający na zabawę halloweenową bez dodatkowego przebrania. Problemy zdarzają się różne: złe kontury, nieodpowiednio dobrane kolory, nierównomierna barwa. Co więcej, taki makijaż schodzi nierównomiernie, dlatego problemy mogą ciągnąć się nawet przez kilka lat, a wszystko przez jedną nieudaną wizytę u złej kosmetyczki.

Osoby, które padły ofiarami nieudanego makijażu permanentnego w przyszłości z pewnością zastanowią się kilkakrotnie zanim znów spróbują na stałe ingerować w swój wygląd i ciało. Takie doświadczenie uczy, że lenistwo nie popłaca i niejednokrotnie lepiej jest poświęcić na coś swój czas niż szukać drogi na skróty.