Inspirująca nowoczesna lampa

 

Dobrej jakości oświetlenie to podstawowa kwestia o którą powinniśmy zadbać w naszym domu. Stanowi ono nie tylko funkcję praktyczną, ale również nierzadko jest głównym akcentem dekoracyjnym każdego pomieszczenia, a dzisiejsze lampy są tak różnorodne, że bez problemu wpasują się w każdy design pokoju.

Piękna lampa nowoczesna

lampy nowoczesneDopóki mieszkałam z rodzicami musiałam się dostosować do ich gustu związanego z wystrojem mieszkań, który nie bardzo odpowiadał mojemu. Moi ukochani rodzice bardzo cenili sobie lata hipisowskie. Wszędzie na kanapach były porozkładane kolorowe okrycia, a ściany pełne były różnorodnych figurek wiszących i obrazów. Ja natomiast cenię sobie minimalizm, dlatego kiedy tylko wyprowadziłam się na swoje, najwięcej uciechy przyniosło mi umeblowanie nowego mieszkania. Pierwszymi rzeczami jakie zakupiłam do mojego gniazdka były lampy nowoczesne. Dlaczego? Są to na tyle charakterystyczne przedmioty, iże warto pod nie wystrajać pokój, a nie na odwrót. Poza tym w jednym ze sklepów znalazłam przepiękną kremowo białą lampę która zainspirowała mnie do urządzenia salonu w zupełnie inny sposób, niż planowałam. Mniej klasyczny, a bardziej ciepły i nadający domowej atmosfery, lecz wciąż utrzymany w czystej, minimalistycznej estetyce. Nowa lampa ponadto okazała się o wiele lżejsza niż mogłoby się wydawać, więc tym samym upewniłam się, że ryzyko tego, że spadnie jest w zasadzie zerowe. Kiedy tylko zamontowałam w pustym salonie lampę przeze mnie zakupioną, od razu przed oczami pojawiła się dokładny obraz salonu jaki chcę posiadać.

Dzięki nowoczesnej lampie wpadłam na zupełnie nowy sposób umeblowania pokoju z czego niezwykle się cieszę, bowiem obawiałam się, że czarno biały wystrój byłby zbyt zimny i biurowy. Teraz mój salon utrzymany jest w kremowo białej i ciepłej kolorystyce z dodatkami pastelowych kolorów.