Jak dopasować aparat słuchowy?

Dobry aparat słuchowy powinien spełniać podstawowe zadanie: dzięki niemu powinniśmy lepiej i wyraźniej słyszeć. Wada słuchu poważnie wpływa na jakość życia dlatego tak ważne jest aby w porę przeprowadzić badanie słuchu i zdiagnozować wadę.

Kiedy należy zbadać słuch?

Aparat słuchowyWskazaniem do przeprowadzenia badania słuchu jest każda sytuacja, w której czujemy dyskomfort związany z niedosłuchem. Jeżeli coraz częściej zdarza nam się prosić o powtórzenie, ponieważ nie zrozumieliśmy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpimy na niedosłuch. Kiedy dodatkowo słyszymy szumy uszne, mamy problem z równowagą lub cierpimy z powodu częstych zawrotów głowy koniecznie powinniśmy udać się do lekarza.
Przy wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego pomorze nam protetyk słuchu. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów aparatów słuchowych. Są to:
– aparaty wewnątrzuszne,
– aparaty zewnątrzuszne.
Aby dokonać odpowiedniego wyboru pacjent powinien otrzymać szczegółowe informacje na temat aparatu, mechanizmu jego działania oraz uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytanie. Szczególnie polecanymi są aparaty słuchowe Siemens. Jest to marka, która od 135 lat zajmuje się rozwojem technologii aparatów słuchowych. Marka Siemens jest liderem na rynku, którego produkty są najwyższej jakości. Dowodem tego jest wiele milionów ludzi korzystających z aparatów słuchowych Siemens.

Dobrze dobrany, wysokiej jakości aparat słuchowy to nie tylko lepsza słyszalność. To także lepsza komunikatywność i poprawa jakości życia.