Jak działa olej konopny z CBD?

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja o charakterze aktywnym, którą można zidentyfikować wyłącznie w konopiach. Co ważne, to właśnie ona, obok THC, jest najlepiej poznana przez naukę, która, jednoznacznie, klasyfikuje ją jako prozdrowotną.

Zakup łagodnego oleju CBD

olej konopny 5Wracając do THC, należy przypomnieć iż jest to substancja psychoaktywna, „dzięki” której konopie, sklasyfikowano jako miękki narkotyk. Wywołuje ona, nie tylko, tzw. haj, ale też z czasem uzależnia, równie mocno, jak nikotyna i kofeina. Jest zatem niebezpieczna dla zdrowia i takie konopie nie mogłyby być przyjmowane przez każdego, toteż do produkcji wyrobów legalnych, na czele z olejami CBD, używa się odmian siewnych (sativa), które w swoim składzie zawierać mogą, maksymalnie, 0,2% THC. To ilość mikroskopijna, absolutnie, niezdolna do wywołania odurzenia ani, tym bardziej, uzależnienia. Wszystkim, którzy dotychczas nie mieli okazji wypróbować produktów CBD, warto zarekomendować olej konopny 5%. Dlaczego? Otóż jego działanie jest wystarczająco mocne, by stosować go terapeutycznie, ale też profilaktycznie. Ponadto, jest jednym z najtańszych na rynku, bowiem, za jedno opakowanie, płaci się w sklepach internetowych od czterdziestu do sześćdziesięciu złotych. Nie jest to wiele, zważywszy na fakt iż ich skuteczne działanie terapeutyczne, nie jest wytworem fantazji sprawnych marketingowców ani mitem, ale faktem potwierdzonym metodami naukowymi.

Wszystkie oleje konopne CBD to wyroby legalne i bezpieczne, które można kupić w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach konopnych. Wiedzieć jednak trzeba iż w sklepach, działających online, mamy do czynienia z dużo większym, względem sklepów stacjonarnych, asortymentem, a także, co równie istotne, z dużo bardziej rozsądnymi cenami.