Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Nie zawsze nauka chodzenia na smyczy przebiega bez większych problemów. Najczęściej właśnie jest niezwykle problematyczna, a my sfrustrowani nie wiemy już co robić, aby pies zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi. Często w takich momentach stosujemy różne sztuczki znalezione w internetowych poradnikach, ale istnieje znacznie szybszy sposób na rozwiązanie tego problemu.

Uniwersalny rodzaj smyczy

smycz flexi dla psaJeżeli nasz szczeniak na zewnątrz wydaje się być przerażony i nie chce ruszyć się z miejsca być może to jeszcze zbyt wcześnie na spacery i trzeba dać mu po prostu trochę czasu. Jeżeli jednak nie jest już taki mały, a jednak pojawiają się takie problemy jak ciągnięcie na smyczy, szarpanie się, podgryzanie jej, czy podobnie jak w przypadku pierwszym pies po zapięciu mu smyczy nagle nieruchomieje dobrym rozwiązaniem jest po prostu zmiana smyczy na inny jej rodzaj. Smycz flexi dla psa świetnie nadaje się na naukę chodzenia na niej. Jest to smycz automatyczna, co sprawia, że podczas spaceru jej długość reguluje się sama, a my też w każdej chwili tę długość możemy w prosty sposób zablokować kciukiem. Smycz automatyczna daje więcej swobody psu przez co nie czuje się on nagle ograniczony i nie ma takiej potrzeby, aby podgryzać smycz. Z racji dłuższego zasięgu, nie będzie się też szarpał, ani wyrywał. Z kolei, jeżeli pies nie chce za nami iść dobrze jest odejść kawałek i sprawdzić, czy pies pobiegnie za nami. Prawdopodobnie właśnie tak będzie.

Na początek warto wziąć psa w miejsce w którym może one bezpiecznie odejść od nas kilka metrów i pozwolić, aby mógł iść tak daleko, jak pozwala na to smycz. To z pewnością pozytywnie wpłynie na naukę chodzenia na niej. Poza tym na każdym kolejnym spacerze możemy zmniejszać nieco długość smyczy tym samym ucząc psa bycia przy nas coraz bliżej podczas spacerowania.