Jak rozwiązać problem zbyt płaskiego dachu?

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. W niektórych przypadkach jednak, jego użytkowanie może być niewygodne. Chodzi tutaj przede wszystkim o zbyt płaskie dachy, które mają tendencję do gromadzenia na swojej powierzchni wody deszczowej.

Wady dachów płaskich

dachy płaskieUżytkownicy zbyt płaskich dachów już od dłuższego czasu starają się znaleźć sposób na zniwelowanie wad konstrukcyjnych tego rozwiązania. Zazwyczaj, dachy płaskie maja bowiem tendencje do gromadzenia wody deszczowej na swojej powierzchni, która nie może spływać w dół. Może to powodować szereg problemów, przed wszystkim przeciekanie takiego dachu pomimo tego, że na jego powierzchni nie ma żadnych widocznych uszkodzę. Na szczęście jednak, problem związane z tego typu dachami jest możliwy do rozwiązania. Wystarczy w tym celu zastosować specjalne kliny dachowe przy pomocy których można szybko zwiększyć stopień nachylenia dachu, nawet bez jego kompletnej wymiany. Będzie to wystraczające do tego, aby dach dłużej nie przeciekał. Ważne jest jednak, by w takim celu wybrać odpowiedniej jakości kliny,  które powinny być dostosowane do rodzaju pokrycia dachowego jak również stopnia nachylenia konkretnego dachu. Tylko w takim wypadku rozwiązanie to przyniesie oczekiwane korzyści i pozwoli dłużej korzystać z danego budynku bez większych problemów. Warto dodać, że kliny styropianowe na przykład najlepiej sprawdzają się w przypadku dachów wykonanych z dachówek. W przypadku zaś innego rodzaju pokryć dachowych, znacznie lepiej sprawdzą się kliny wykonane z innych materiałów.

W obecnych czasach problem ze zbyt płaskim pokryciem dachowym jest bardzo powszechny. Na szczęście jednak, można z nim w dosyć prosty sposób walczyć. Przykładem mogą być tu specjalne elementy, umożlwiające zwiększenie stopnia nachylenia pokrycia dachowego.