Jak unikać obrażeń ciała w wypadku komunikacyjnym?

 

Poruszając się komunikacją publiczną, musimy liczyć się z wieloma czynnikami, które w znacznym stopniu wpływają na nasze bezpieczeństwo. Nie możemy mieć na wszystko wpływu, ale warto zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i przewidywać sytuacje potencjalnie niebezpieczne. Jak więc skutecznie unikać zagrożeń?

Jak się zabezpieczyć na możliwość wypadku komunikacyjnego?

obrażenia ciała w wypadku komunikacyjnymWypadki komunikacyjne zdarzają się stosunkowo rzadko. Wpływ na tak niewielkie ich występowanie w naszym kraju ma z pewnością wysoki poziom umiejętności kierowców autobusów i autokarów. Za jeden z częstych czynników wpływających na powstanie tak nagłego, niekontrolowanego zdarzenia, uchodzi zmiana warunków pogodowych na drodze, która znacznie wpływa na pole widzenia. Zaliczyć można tutaj zarówno opady gradu, deszczu, śniegu, jak i również możliwość oślepienia. Ostatni czynnik ma znaczny wpływ zwłaszcza w porze nocnej, kiedy kierowcy włączają długie światła. Jakie dopuszcza się obrażenia ciała w wypadku komunikacyjnym? Statystyki podają, że najczęściej uszkodzone są kończyny, a także pojawiają się rozcięcia o różnej głębokości. By zabezpieczyć się przed takimi zdarzeniami, często zaleca się odpowiednie ulokowanie w pojeździe. Najbezpieczniejsza pozycja znajduje się po stronie kierowcy, gdyż ten zawsze w razie wypadku będzie instynktownie starał chronić własne zdrowie. Warto też upewnić się, że zajmowane przez nas miejsce nie sprzyja zagrożeniu ze strony wystających elementów pojazdu.

Zaliczyć można do nich zarówno rurki, jak i oparcia siedzeń z wystającymi uchwytami. Z całą pewnością przydaje się w razie takiego wypadku wiedza z zakresu pierwszej pomocy. Profilaktycznie zaleca się noszenie plastrów lub małych zestawów medycznych. Często okazuje się, że taki zestaw nie zajmuje dużej powierzchni w torbach, czy torebkach, a może komuś uratować życie.