Kamienna ścieżka w ogrodzie

 

Idzie wiosna, a ja wraz z mężem planuję trochę odnowić swój ogród. Wpadliśmy na pomysł, że postawimy ładną altankę. Niestety, aby do niej dojść musielibyśmy iść po trawie, a tego nie chcemy, bo dopiero co nam wyrosła. Myśleliśmy nad tym, aby zrobić sobie ładną i oryginalną ścieżkę. Nie mieliśmy jednak pomysłu, jaką zrobić.

Zrobienie ścieżki z kamieni

ścieżka z kamieniMąż przeglądał w Internecie, co jest teraz w modzie. Oczywiście trendy bez przerwy się zmieniają. Dzisiaj co innego jest modne, a jutro już znowu coś innego. Mnie bardzo spodobało się zdjęcie ścieżki, zrobionej z kamieni. Była bardzo oryginalna. Uważałam, że ścieżka z kamieni, to bardzo dobry i oryginalny pomysł. Ładnie by się komponowała z zieloną trawą. Mąż na początku nie chciał się zgodzić, uważał, że to zbyt banalny pomysł. Jednak po namyśle stwierdził, że się zgadza. Postanowiliśmy, że zrobimy ją sobie sami. Nie będziemy wzywać firmy. Na początku zrobiliśmy trasę, to znaczy skąd ma prowadzić ścieżka. Następnie musieliśmy pozbyć się stamtąd trawy i wygładzić powierzchnię. Kolejnym etapem był zakup ładnych kamyczków, które mieliśmy wysypać na ścieżce. Okazało się, że jest kilka rodzajów kamieni do wyboru. Wybraliśmy ten najładniejszy. Wysypaliśmy go w miejsce utorowanej ścieżki. Ładnie się prezentowały. Zajęło nam to trochę czasu, gdyż kamienie nie chciały się porządnie ułożyć. Gdy praca była wykonana, to zrobiliśmy zdjęcie.

Na zdjęciu, ścieżka prezentuje się jeszcze lepiej, niż w rzeczywistości. Zastanawiałam się, jak będzie się po niej chodzić. Okazało się, że jest bardzo wygodnie. Nic nie uwiera pod stopami. Zaprosiliśmy gości, by zobaczyli. Byli pod ogromnym wrażeniem, gdy usłyszeli, że robiliśmy to sami. My z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni, że ładnie wyszła nam ścieżka.