Kasetony z dibondu czy zwykłe kasetony

Dawno temu prowadziłam sklep zajmujący się sprzedażą kasetonów i tapet. Kiedy go zakładałam takie materiały nie były dostępne w każdym sklepie budowlanym,bo takowych też nie było, a poza tym było dużo popularniejsze niż malowanie pokojów farbami. W każdym domu można było znaleźć takie kasetony z dibondu.

Kasetony z dibondu są dobrym wyborem.

baner ledTeraz wydają się one przeżytkiem, podobnie jak tapety. Najczęściej klienci brali białe, które szybko się brudziły, szczególnie te z wzorkami, które w zagłębieniach magazynowały brud i kurz i ciężko było je jakkolwiek doczyścić. Z tapetami nie było lepiej. Często się odklejały, zawijały od góry lub od dołu odsłaniając gołe ściany lub tynki. Jej zmiana była bardzo trudna i czasochłonna. Trzeba było najpierw zdzierać starą tapetę, potem zeskrobywać klej, wygładzać ścianę i dopiero przyklejać następną. Z tego powodu bardzo mało osób decydowało się na taką zmianę i przenosiło swoje zainteresowanie na farby. Pokój zawsze można przemalować, odświeżyć lub całkiem zmienić kolor. Coraz więcej osób to zauważyło, a moja działalność miała się coraz gorzej. W końcu kasetony i tapety zostały wyparte przez farby, a ja musiałam znaleźć inne źródło zarobku. Wtedy natknęłam się na kasetony reklamowe jednostronne. Nie wiedziałam co to jest. Przecież na suficie nie umieszczę żadnej reklamy, bo kto by tam spojrzał na nią? Taka reklama jest bezsensowna. Okazało się jednak, że kasetony z dibondu to zupełnie coś innego. To raczej rodzaj baneru, który jest przyczepiany na budynku, a nie takie kasetony jak są na suficie. Pomyślałam, że to całkiem ciekawy pomysł. Co prawda poza nazwą nic ich nie łączyło w tradycyjnymi kasetonami, które do tej pory sprzedawałam, ale mi to nie przeszkadzało. Zaczęłam czytać więcej na temat tego jak prawidłowo ustawić kasetony reklamowe dwustronne na stojaku, jakie kolory są dostępne w ofercie producenta, kto oferuje najlepsze ceny, jakie żarówki montowane są w specjalnym rodzaju kasetonów, jakimi są kasetony podświetlane.

Po zapoznaniu się z różnymi ofertami zdecydowałam się, że kasetony z dibondu to produkt w który chcę zainwestować i na nowo otworzyć własną działalność gospodarczą. Dzięki nim znowu wróciłam na właściwe tory, a sklep nadal działa.