Klimatyzacja w samochodzie

Kto z nas nie jechał choć raz samochodem bez klimatyzacji. Czujemy się wtedy jak sardynki w puszce. Nie pomagają nam nawet nasze zimne nawiewy gdy na zewnątrz jest bardzo wysoka temperatura. W nowych modelach aut klimatyzacja jest bardzo czuła i bardzo dobrze rozprowadzona, tak zwana dwustrefowa.

klimatyzacja samochodowaKlimatyzacja w samochodzie to również bardzo dobre rozwiązanie podczas zamarzniętych okien. Niektórzy włączają taką klimatyzację w zimne dni i w mgnieniu oka mają odszronione okna. Nie muszą w ten sposób się martwić i skrobać skrobaczką. Klimatyzacja w samochodzie jest bardzo dobra i również nie, gdy jest używamy w nadmiarze. Często włączmy klimatyzację, kiedy jedziemy całą rodziną na zakupy – tata jedzie po sprężarki używane i części zamienne agd, a mama po ubrania i jedzenie. Przez klimatyzację możemy mieć często zapalenie górnych dróg oddechowych, a potem możemy stracić głos. Jeśli nam się to przytrafi musimy niezwłocznie udać się do lekarza w celu przepisania nam odpowiedniego antybiotyku. Nigdy po takim zapaleniu nie leczmy się sami. Możemy sobie tylko pogorszyć nasze zdrowie w rezultacie czego możemy doprowadzić do zapalenia oskrzeli lub też płuc.
Mając klimatyzację w samochodzie swoim lub też nowo kupionym i niekoniecznie w salonie musimy przed jej użyciem koniecznie udać się do warsztatu w celu sprawdzenia czy aby na pewno jest sprawna. Możesz również zapytać tam o sprężarki używane, wówczas nie będziesz musiał jechać do supermarketu, czy innego sklepu, aby się zapytać. Chyba, że potrzebne Ci jeszcze będą części zamienne agd. Fachowcy powinni nam sprawdzić czynnik czy jest napełniony oraz odgrzybianie. Oczywiście jeśli zdarzy się tak, że nie będzie to zrobione i nie będzie czynnika chłodzącego wtedy koszt takiego fachowego zrobienia klimatyzacji będzie kosztował około sto pięćdziesiąt złotych. W warsztacie w naszym samochodzie również powinny być wymienione wszystkie filtry aby czynnik bardzo dobrze mógł się rozchodzić podczas używania klimatyzacji.

Musimy pamiętać aby temperatura, którą chcemy używać w samochodzie powinna być o cztery stopnie mniejsza niż, ta która jest na zewnątrz. W przeciwnym razie jeśli będzie ona o wiele niższa możemy się szybko przeziębić. Pamiętajmy również aby klimatyzacji w samochodzie nie używać gdy przewozimy dzieci. Może ona bowiem bardzo im zaszkodzić. A nikt by nie chciał jeździć później po lekarzach.