Korzystamy z ekologicznych świec

Naturalne olejki zapachowe stosowane w świecach działają w sposób relaksujący i odprężający, a także wzmacniający. Należy w tym przypadku unikać syntetycznych mieszanek zapachowych, a także wosku parafinowego, ponieważ mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości jak ból głowy i zmęczenie. Wiele osób nie do końca jest świadomych co kryje się pod pojęciem świec ekologicznych.

Najlepsze jakościowo świece zapachowe

ekologiczne świece rzepakowePod pojęciem ekologicznych świec kryją się produkty, które są wykonywane ręcznie z zastosowaniem wosku ekologicznego, a ich aromaty pochodzą z naturalnych olejków zapachowych czy eterycznych. Dodatkowo producenci stosują niebielone knoty, które nie są nasączane ołowiem, a także w pozytywny sposób wpływają na nasze samopoczucie. Warto wybrać ekologiczne świece rzepakowe. Wosk rzepakowy stanowi zrównoważoną, odnawialną oraz znacznie bardziej ekologiczną alternatywę dla wosków produkowanych przy zastosowaniu intensywnych technik rolniczych. Jest on także biodegradowalny, bezpieczny dla środowiska i nietoksyczny. Wyróżnia go gładka, mleczna struktura oraz wydłużony czas spalania. Świece rzepakowe są doceniane przez klientów również ze względu na brak kopcenia oraz efektowne uwalnianie zapachu. Wybierając wosk rzepakowy nie musimy obawiać się o własne zdrowie. Dodatkowo rzepak jest pozyskiwany z lokalnych upraw, co doceniają w szczególności te osoby, które zwracają uwagę na ekologiczne rozwiązania.

Ze względu na fakt, iż parafina jest krytykowana ze względu na szkodliwość, producenci świec zapachowych od lat szukają bardziej naturalnych zamienników. I choć wosk rzepakowy wciąż stanowi nowość na rynku produktów zapachowych, to z każdym rokiem zyskuje coraz wierniejsze grono użytkowników. Świadomość dotycząca parafiny jest bowiem znacznie większa, niż jeszcze kilka lat temu.