Krótki termin ważności produktu

Wygląd produktu jest tym na co najczęściej wymagający klient zwraca uwagę podczas wyboru interesującego go produktu. Odpowiednie zapakowanie stanowi więc dość ważny element i jedno z możliwych kryteriów wyboru, zwłaszcza jeżeli chodzi o produkty o stosunkowo krótkiej dacie ważności, jak na przykład produkty spożywcze.

Przedłużenie przydatności produktu

tunele obkurczająceKażdy kto chociaż raz stanął przed wyzwaniem zakupu warzyw, owoców, lub mięsa wie ile problemu sprawia wybór takiego towaru, który nie zepsuje się następnego dnia. Krótkie terminy przydatności nie są jednak problemem jedynie konsumentów, ale również producentów. To oni bowiem odpowiadają za to, aby to co oferują miało wysoką jakość, a klient po konsumpcji był zadowolony i zakupił to jeszcze raz. O tyle o ile klient musi się zdać na własny rozsądek i mądrze wybrać produkt, o tyle producent może ułatwić sobie pracę używając najróżniejszych maszyn. Jednym z licznych ich rodzajów są tunele obkurczające, pozwalające na to, aby zapakować towar w przezroczystą i ładnie wyglądającą folię. Ceny takich urządzeń nie są z pewnością kosmiczne, a niejednokrotnie zwracają się po paru miesiącach użytkowania. Argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest bez wątpienia wizja zadowolonego klienta, który powraca, aby jeszcze raz zakupić ten sam produkt. Stosowanie takiej maszyny jest w dzisiejszych czasach powszechnym zjawiskiem, ponieważ daje możliwość zachowania odpowiedniego wyglądu przedmiotu. Używa się ich między innymi do nalepiania etykiet na niektóre butelki plastikowe.

Każda osoba mająca związek z obróbką końcową towarów potwierdzi znaczenie tuneli obkurczających w całym procesie produkcji. Pozwalają one bowiem nadać produktowi odpowiedni wygląd, co wpływa często na wybór dokonany przez klienta.