Mazur nie omijaj łukiem – to piękna kraina

Po zimowym zmęczeniu brakiem słońca można zaplanować weekendowy relaks na Mazurach. Nawet skromne dwa lub trzy dni dadzą relaks i odpoczynek każdemu.

Co ciekawego dzieje się na Mazurach?

RejsNa Mazurach w lecie można wziąć udział w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w przebraniu rycerza, zbroi i z bronią w ręce. Coraz więcej osób chce bawić się w wojów. Ponad 3000 miłośników bitew rozgrywa takie potyczki na Mazurach. Miłośnicy wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego mogą odwiedzić leśniczówkę Pranie, w której poeta odpoczywał w lecie, pisząc kolejne zabawne wiersze i planując utwory. Kabareton, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej, Mazurska Noc Kabaretowa – takie wydarzenia organizowane są corocznie w Mrągowie, małej miejscowości, która kiedyś była dziurą zabitą dechami. Fani dobrego jedzenia powinni zawitać na Festiwal Golonki czy Regionalny Festiwal Potraw z różnych mięs – to prawdziwa gratka dla smakoszy różnych mięs. W Mrągowie organizowane są wydarzenia o różnych wymiarach – krajowe lub międzynarodowe. Nowy amfiteatr pomieści nawet pięć tysięcy widzów. Mrągowo rozwija się, jest coraz bardziej znane w Polsce i w innych krajach. Turyści odwiedzają je z wielką chęcią i zainteresowaniem. Mazury są urodziwe i urokliwe. Mówi się, że Pan Bóg, zmęczony stworzeniem świata ucałował ziemię. Tam, gdzie złożył czuły pocałunek, powstały jeziora oraz cała uroda Mazur. Tysiąc jezior kusi, wabi i zachęca do spędzenia wspaniale wolnego czasu. Czarter jachtów pozwala żeglować po Mazurach, a jachty to całkiem ciekawe miejsce – nawet dla nowicjuszy w dziedzinie żeglarstwa. Pora zatem odwiedzić Mazur i poznać urodę tego niezwykłego, wyjątkowego miejsca. Całe rodziny odpoczywają na Mazurach, ciesząc się naturą, żeglarstwem, wspólnym spędzaniem czasu oraz odpoczynkiem. Wieczory można spędzać przy grillu, pijąc piwo, rozmawiając, jedząc, a czasami śpiewając.

Po urlopie spędzonym na Mazurach relaks będzie wyjątkowy oraz niezapomniany – przekonają się Państwo sami o urodzie Mazur, ich spokoju oraz czystości.