Mechanizm wymienny do rolety rzymskiej

Zasłony rolowane i rolety był zamontowane we wszystkich oknach obiektu. Należą one bowiem do najbardziej skutecznych metod na zmniejszenie nasłonecznia pomieszczeń biurowych, zwłaszcza latem, gdy nawet klimatyzacja nie daje rady. Niestety, nie przewidzieliśmy iż nasze rolety mogą nie mieć najwyższej wymaganej przez nas jakości.

Odporne mechanizmy do zasłon rolowanych

rolety rzymskie nowoczesne mechanizmyNajszybciej awariom zaczęły ulegać mechanizmy łańcuchowe rolet, przez co rolety nie mogły być opuszczone lub wręcz przeciwnie, same opadały mimo maksymalnego podniesienia i zablokowania mechanizmu. Początkowo zdawało by się iż nic z tym nie możemy zrobić, a same rolety nadają się wyłącznie do wymiany. Szkoda nam jednak było środków, jakie musiałyby być zainwestowane w nowe rolety, a przy okazji nie chcieliśmy wymieniać całych rolet, skoro uszkodzone były tylko mechanizmy. Zaczęliśmy więc szukać części zamiennych u producentów produkujących rolety rzymskie Nowoczesne mechanizmy można było dostać u większości z nich, aczkolwiek tylko kilka było uniwersalnymi mechanizmami. Większość dedykowana była do konkretnego modelu rolety, i nie pasowała do pozostałych rodzajów czy modeli od konkurencji. Nam najbardziej odpowiadały uniwersalne mechanizmy, gdyż nasze rolety nie pochodziły od jednego producenta, ani też nie były jednym modelem.

Już na pierwszy rzut oka miały one znacznie wyższą jakość niż fabryczne mechanizmy do naszych rolet, gdyż nie były one wykonane z plastiku, a z aluminium i elementów stalowych. Nie były więc podatne na te uszkodzenia, które często pojawiały się w naszych mechanizmach i spowodowały ich wymianę. Pasowały idealnie, więc wymiana była kwestią kilku minut poświęconych na wymianę jednego mechanizmu rolety, po których były one w zupełności gotowe do użycia.