Młodość, pasja, nauka! – oferta obozów językowych

Młodzi ludzie są otwarci na interesujące sposoby wypoczynku. Często po zdaniu matury, w czasie najdłuższych wakacji w życiu, decydują się odbycie z jakiegoś względu wyjątkowej podróży. Niektórzy planują pokonanie pewnej trasy autostopem, inni pokonują 4-cyfrowe odległości, mierzone w kilometrach, na rowerze, znajdzie się pewnie też taka grupa, którą zainteresuje dość standardowa wycieczka w cieplejsze regiony, ale w doborowym towarzystwie. Ciekawym pomysłem może być także wyjazd na obóz językowy.

Zalety zagranicznego kursu językowego

Ta propozycja łączy w sobie zalety innych sposobów podróżowania. Wyjątkowo celnie trafia w oczekiwania ambitnych osób, które planują wyjazd, być może wakacyjny. Obozy językoweobozy językowe oferują naukę języka, poznawanie kultury kraju, obserwację narodowych zwyczajów oraz, w zależności od naszych preferencji, bardziej lub mniej aktywny wypoczynek. Wybór takiej oferty to również okazja do zawiązania nowych znajomości. Choć wspomniane korzyści przemawiają przede wszystkim do ludzi młodych, to obozy językowe nie są skierowane wyłącznie do nich. Bez problemu znajdziemy coś dla naszych dzieci, młodszych i starszych, oraz dla nas samych. Jeżeli chcemy udać się w zagraniczną wyprawę i jednocześnie podnieść nasze zdolności językowe, kursy językowe są właśnie dla nas. Aktualnie modnym kierunkiem obozów językowych jest Malta. Powracający stamtąd turyści ciepło wspominają czas spędzony w jej stolicy na nauce zwrotów i wyrażeń w języku angielskim.

Z wizytą w La Valetta

La Valetta jest stolicą Malty. Miasto zostało założone w XVI wieku. Na przybyszach z innych części Europy otoczone potężnymi murami miasto robi ogromne wrażenie. Sama Malta, jak i jej stolica wielu mieszkańcom Europy kojarzy się przede wszystkim z zakonem świętego Jana, czyli po prostu z joannitami. Rycerze zakonu świętego Jana zamieszkali na wyspie w roku 1530. La Valettę próbowała zdobyć flota osmańska, ale mimo trwającego 5 miesięcy oblężenia rycerzom spod znaku świętego Jana udało się odeprzeć ich ataki. Uważa się więc nie bezpodstawnie, że Malta zatrzymała islamską ekspansję na Europę. Początkiem La Valetty był fort St. Elmo. To właśnie wokół tego fortu zbudowano La Valettę nadając nowo powstałemu miastu nazwę nawiązującą do nazwiska jednego z wielkich mistrzów zakonu. Mistrzem tym był Jean P. de la Valette. W 1798 roku wyspa została zdobyta przez wojska cesarza Napoleona, po zdobyciu wyspy przez Francuzów dokonano na pewien czas kasaty zakonu. Zakon wznowił jednak swoją działalność z tym jednak, że obecnie zajmuje się przede wszystkim działalnością charytatywną.

Turyści odwiedzający La Valettę w pierwszej kolejności przekraczają wiodącą do miasta bramę. Od tego bardzo często zaczynają się organizowane tam obozy językowe. Najstarszym zabytkiem sakralnym w mieście jest kościół Our Lady of Victories. Na wprost tej świątyni znajduje się kolejna: Santa Caterina d’Italia. Kolejnym zabytkiem, tym razem świeckim, jest Oberża Włoska. Podczas pobytu w mieście warto wybrać się do muzeum archeologicznego. Najwięcej turystów zwiedza jednak katedra świętego Jana. We wnętrzu świątyni znajduje się niemal 400 płyt nagrobnych pokrytych barwnymi marmurami. Płyty te zostały wmurowane w podłogę katedry. Spacerując ulicami La Valetty zwróćmy uwagę na kamienice z ozdobnymi balkonami. Najważniejsza ulica stolicy to Republic Street. Na Maltę można dotrzeć korzystając z lotów z lotniska w Rzymie. Turyści wypoczywający na Sycylii mogą wybrać się na Maltę promem. Oprócz La Valetty warto zobaczyć dawną stolicę wyspy miasto Mdina oraz sięgające czasów prehistorycznych świątynie w Hagar Qim.

Jeśli pasjonuje nas historia, choć nie jest to warunek konieczny, pragniemy poczynić postęp w nauce języka obcego i do tego lubimy aktywnie spędzać czas, propozycja wyjazdu na obóz językowy jest właśnie dla nas. Nawet zagorzali sceptycy zmieniali swoje zdanie po skorzystaniu z tej formy wypoczynku i nauki. To fantastyczna okazja, by niesamowicie efektywnie poznawać obce słówka, zwroty i wyrażenia.