Moja pompa ciepła

Jakiś czas temu udało mi się ukończyć budowę mojego nowego domu w Łodzi. Inwestycja wyniosła mnie łącznie ponad 300 tysięcy złotych, ale przyznam, że efekt końcowy był warty tych wszystkich pieniędzy.

Solidne wykonanie ogrzewania podłogowego zachwyci każdego

pompa ciepłaPowierzchnia mojego domu to mniej 110 metrów kwadratowych, a więc nie jest to dom o wielkich rozmiarach. Bardziej zależało mi na wykończeniu wnętrz oraz zastosowaniu bezobsługowych instalacji niż na powierzchni, której i tak nie udałoby mi się rozsądnie zagospodarować, gdyż moje dzieci są już na studiach i raczej nie będą myślały o tym, aby mieszkać w domu z rodzicami. Na samym początku kupiłem działkę budowlaną w której było przyłącze gazowe oraz wodociągowe. Podłączeniem elektryczności nie musiałem się martwić, gdyż nie jest to zadanie trudne do wykonania. Do budowy domu użyłem wypróbowaną technologię jaką są domy marmurowe. Projekt domu wykonał dla mnie znajomy architekt, który polecił mi również firmę budowlaną. Nie pracowali oni zbyt szybko, ale wszystkie prace wykonali bardzo solidnie i starannie dzięki czemu wszystko w domu działa bardzo sprawnie i wszystko jest w pełni zgodne z projektem jaki sobie założyliśmy. W domu wydzieliłem dwa pokoje, salon, sypialnię, spiżarnię, łazienkę, toaletę, korytarz oraz garaż. W domu zdecydowałem się na dwa systemy grzewcze. Do ogrzewania całości postanowiłem wykorzystać pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe, a do podgrzewania wody kupiłem kocioł gazowy. Zakup pompy ciepła uważam za niezwykle udany zakup ponieważ dzięki niej udaje mi się w bardzo znaczący sposób oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie podłogowe łódź, a samo urządzenie działa niezwykle wydajnie. W zakupie pomogło mi pompy ciepła dofinansowanie, które wyniosło kilka tysięcy złotych. Dzięki temu mogłem cieszyć się takim modelem pompy jaki chciałem mieć. Instalacja działa wzorowo.

Pompa produkuje tyle ciepła ile potrzebuję i działa w pełni samodzielnie.Wcześniej mieszkałem w domu w którym było ogrzewanie elektryczne, więc różnice w kosztach ogrzewania są kolosalne.