Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Obecnie medycyna estetyczna oferuje nam coraz to więcej mało inwazyjnych zabiegów będących świetną alternatywą dla bolesnych oraz kosztownych operacji plastycznych. Co więcej zabiegi, które zajmują powoli miejsce tychże operacji są często niezwykle uniwersalne i pomagają na wiele problemów. Do takich zabiegów należy właśnie karboksyterapia.

Co to jest karboksyterapia?

karboksyterapia łódźPrężnie rozwijające się dziedziny nauki sprawiają, że co rusz powstają nowe technologiczne rozwiązania które ułatwiają nam życie i wdzierają się niemalże do każdej dziedziny naszego życia, również tej kosmetycznej. To właśnie dzięki postępowi technologicznemu możemy dzisiaj korzystać z wielu wspaniałych zabiegów, które powoli zastępują niegdysiejsze bolesne operacje plastyczne. Do takich zabiegów z całą stanowczością należy karboksyterapia Łódź posiada salony kosmetyczne w których możemy poddać się temu coraz to bardziej popularniejszemu zabiegowi. Swoją sławę zyskuje on zarówno ze względu na świetne efekty, jakie zapewnia, jak i właśnie przez wzgląd na swą uniwersalność. Karobksyterapia polega na dostarczeniu pod skórę dwutlenku węgla, który ma działanie rozszerzające nasze naczynia krwionośne dotleniając je oraz odżywiając komórki naszego ciała, co przekłada się na poprawioną kondycję naszej skóry.

Zabieg karboksyterapii polecany jest osobom, które borykają się z problemem naczynek, cieniami pod oczami, czy po prostu chcącymi poprawić elastyczność i sprężystość swojej skóry. Jest to poniekąd nowoczesny lifting który zapewnia świetne rezultaty bez użycia skalpela. Oprócz tradycyjnej formy liftingu zabieg ten może również zastąpić liposukcję ponieważ dwutlenek węgla ma spory wpływ na rozpad komórek tłuszczowych dzięki czemu zabieg może być także wykorzystywany jako ten wyszczuplający.