Najciekawsze rasy kotów na świecie

Posiadanie własnego zwierzęcia daje ludziom wiele szczęścia i uśmiechu na twarzy. Z tego powodu wiele Polskich rodzin decyduje się na przygarnięcie zwierzęcia do swojego domu, a bardzo często jest nim kot. Zwierzęta te bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela i każdego dnia o nim pamiętają. Jaką rasę kota warto zatem wybrać do swojego domu?

Koty brytyjskie prosto ze sprawdzonej hodowli

koty brytyjskie hodowlaNa świecie istnieje aktualnie bardzo wiele różnych ras kotów, co nie ułatwia nikomu wyboru. Istnieją jednak również takie rasy, które stały się bardzo popularne wśród ludzi i są charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Jaką rasę kota warto zatem wybrać do swojego domu jednorodzinnego lub mieszkania? Jedną z bardzo ciekawych ras kotów jest ta, która pochodzi z Wielkiej Brytanii. Mowa tutaj o kotach brytyjskich, które zyskały już sympatię w całej Europie. Koty te są również popularne w Polsce, gdzie możemy znaleźć z nimi liczne hodowle. Jeśli zatem będziemy chcieli znaleźć rasowe koty brytyjskie hodowla będzie najlepszym miejscem do ich kupienia. W przypadku tej konkretnej rasy będzie nas ona kosztowała w okolicy dwóch tysięcy złotych. Rasowy kot będzie jednak znacznie bardziej odporny na różnego typu choroby i będzie posiadał rodowód. W przyszłości będziemy mogli dokupić kolejnego kota tej samej rasy i nawet rozważyć otwarcie hodowli.

Piękne koty brytyjskie zdołały już podpić serca wielu ludzi. Ich charakterystyczne umaszczenie i przyjazny charakter sprawia, że ludzie dosłownie uwielbiają swoje zwierzaki. Na świecie istnieje jednak wiele innych ras, które również mogą okazać się ciekawe. Przykładem takich ciekawych ras do przygarnięcia mogą być również koty norweskie leśne, bengalskie lub bardzo duży kot o nazwie Maine Coon.