Naklejki na ścianę – hit czy kit?

Wystrój naszego domu czy mieszkania jest dla większości z nas bardzo ważny. Ma nie tylko sprawiać, że mieszkanie się dobrze prezentuje. Prócz tego, a może przede wszystkim, we właściwie urządzonym mieszkaniu mamy czuć się dobrze.

Naklejki na ścianę są popularne

naklejki na ścianęW odpowiednim urządzeniu, właściwych kolorach szukamy sposobów na regeneracje sił, odpoczynek, dobieramy barwy, które mają nas relaksować, w odpowiedni sposób nastrajać. W tym kontekście coraz większą popularnością cieszą się fototapety na wymiar. Ludzie chętnie umieszczają obraz lasu przy łóżku. Jednak wraz z rosnącą popularnością pojawia się coraz więcej głosów mówiących, że fototapeta na wymiar to świetna droga do zrujnowania wystroju swojego mieszkania. Trzeba jednak zauważyć, że negatywne opinie dotyczą głównie osób starszych, które pamiętają brzydkie, niedokładne i kiepskie jakościowo tapety z czasów komuny. Wówczas było dostępnych ledwie kilka motywów, które miały bardzo kiepską jakość. Obecnie fototapety na wymiar są niezwykle różnorodne, poza setkami proponowanych motywów istnieje możliwość zamówienia jakiegokolwiek innego. Ze wszystkich motywów najchętniej wybierane są jednak napisy na ścianę lub naklejki na ścianę. Cytaty, krótkie hasła są mało agresywne i nierzucające się zbytnio w oczy przemawiają zwłaszcza do młodych ludzi. Osobną kategorię stanowią fototapety dla dzieci. Rodzice dla swoich pociech chętnie wybierają takie fototapety na wymiar, które obok ozdobnej spełniają również funkcje edukacyjne.

Najpopularniejsze są mapy. Jeszcze do niedawna takie tapety nie cieszyły się zbyt dobrą opinią, obecnie jednak przeżywają swoją drugą młodość stając się coraz popularniejsze w polskich domach.