Niezbędnik ogrodnika czyli siatka na krety

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Temperatury właściwie już bardziej wiosenne niż zimowe jednakże luty to jeszcze nie miesiąc w którym swoje prace zaczynają ogrodnicy czy działkowcy. Ci wyjdą w teren dopiero około marca, jeżeli zima nie spłata kolejnego figla i nie spadnie śnieg.

Siatka na krety jest tania

siatka na kretyJednakże już teraz zapewne niejeden z nich myśli albo nawet i zaczął przygotowania do sezonu. To właśnie z myślą o tych osobach przygotowaliśmy ten artykuł. Przestawimy w nim dwa największe hity ubiegłego roku w ogrodnictwie, które w tym roku muszą się znaleźć w ogrodzie każdego. Pierwszą z tych rzeczy jest swego rodzaju pułapka na krety całkowicie rozwiązująca problem pojawiania się ich oraz dokonywanych przez te małe zwierzęta zniszczeń. Mowa mianowicie o siatce przeciw kretom. Jest to zdecydowanie największy hit ubiegłego roku, rozwiązanie tak proste i banalne, że mało kto wierzył, iż to może działać. Po tym jednak jak wszystkie inne ,,genialne” środki czy metody zawiodły, ogrodnicy i działkowcy postanowili spróbować najprostszej i zarazem jednej z najtańszych metod – siatka na krety. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Drugim hitem ubiegłego roku jest z siatka cieniująca, jej zadaniem z kolei jest ochrona i osłonięcie wrażliwych na działanie promieni słonecznych roślin. Ta prosta metoda także okazała się świetnym patentem i rozwiązaniem bardzo często i chętnie przez osoby, które lubią rośliny nietolerujące słońca. Największą zaletą tych dwóch metod, poza skutecznością oczywiście, jest ich niski koszt oraz ogólnodostępność.

Do kupienia, są za kilka złotych w każdym sklepie ogrodniczych czy na działach ogrodniczych w supermarketach. Nie trzeba zatem posiadać grubego portfela czy szerokich znajomości by nabyć produkty naprawdę skuteczne.