Nowoczesne systemy do monitoringu

Obecnie monitoring należy do standardowego wyposażenia placówek publicznych (m.in. szkół, urzędów), prywatnych firm, magazynów, placów budowy, a także indywidualnych posesji. Nie zapominajmy również o monitoringu miejskim, dzięki któremu można znacząco obniżyć przestępczość oraz zwiększyć wykrywalność sprawców kolizji drogowych, napadów, włamań oraz aktów wandalizmu.

Dodatkowe funkcje w innowacyjnych urządzeniach do monitoringu

monitoring ahd z funkcją Cloud/P2PRozwój technologiczny nie omija również urządzeń i systemów, które służą do kontroli oraz zapewniania bezpieczeństwa ludziom, zwierzętom, a także dobrom materialnym. Na rynku coraz częściej pojawia się sprzęt, który pozwala na bardzo dokładne śledzenie wydarzeń na terenie budynków, posesji, placów oraz ulic wielkich miast, dzięki czemu wiele miejscowości notuje zauważalny spadek przestępczości w monitorowanych miejscach. Obecnie bardzo popularny staje się monitoring ahd z funkcją Cloud/P2P. Oznaczenie AHD to Analog High Definition, czyli funkcja pozwalająca na wysyłanie niezwykle wyraźnego obrazu w formacie HD lub Full HD na odległość 500 metrów, bez konieczności instalacji urządzeń wzmacniających sygnał. Funkcja Cloud/P2P umożliwia korzystanie z urządzenia przez Internet w bezpiecznym połączeniu, z gwarancją ochrony przed nieautoryzowanym dostępem. Klient otrzymuje unikalny klucz ID i może łączyć się ze sprzętem w chmurze poprzez zabezpieczony serwer.

Wysokiej jakości sprzęt do monitoringu doskonale sprawdza się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w miejskich aglomeracjach. Ważne, aby wybierać sprzęt, który pozwoli na dokładne kontrolowanie otoczenia, a przy tym będzie odporny na uszkodzenia – kamerom nie będą przeszkadzały zmienne warunki pogodowe i przesyłany obraz będzie zawsze odpowiednio ostry.