Nowoczesny stół do warsztatu

Dobre oświetlenie w warsztacie modelarskim to podstawa, nie tylko podczas budowy modeli ale również w trakcie ich malowania. Jednym z pierwszych zakupów do nowego warsztatu był więc nowy stół, obowiązkowo wyposażony w bardzo dobre lampy na statywach, które znacznie ułatwiły nam tworzenie modeli i makiet.

Podświetlany stół do stanowiska pracy

stół warsztatowy z oświetleniemProblem oświetlenia był widoczny głównie podczas wieczornych prac, gdy musieliśmy polegać na oświetleniu warsztatu, które często było przesłaniane w trakcie pracy. Nowy stół warsztatowy z oświetleniem całkowicie owy problem wyeliminował, i ułatwił wykonywanie prac o dowolnej porze. Nasz model jest wyposażony w dwie lampy, umieszczone na ruchomych statywach, które mogą być wyregulowane tak, by dawać jak największą widoczność w miejscu pracy, ale nie drażnić przy tym oczu i nie przeszkadzać w wykonywaniu precyzyjnych zadań. Dwie świetlówki, umieszczone po bokach stołu, skierowane na powierzchnię roboczą ułatwiają natomiast nie tylko obróbkę materiału, ale również znalezienie niewielkich elementów i części narzędzi na powierzchni stołu. Nie jest to standardowy drewniany stół warsztatowy, gdyż powierzchnia robocza została w nim wykonana z samopoziomującego tworzywa sztucznego, które usuwa większość uszkodzeń, powstałych po cięciu i obróbce materiału, znacznie zwiększając żywotność stołu. Blat stołu jest natomiast odlany z wytrzymałego tworzywa, odpornego na wszelkie uszkodzenia.

Jak większość stołów roboczych, także i ten wariant jest bardzo stabilny i ciężki, co przydatne jest zwłaszcza podczas prac wymagających dokładności, ale również przy użyciu narzędzi elektrycznych. Duża ilość przegród z szufladami, jest natomiast bardzo przydatnym dodatkiem, ułatwiającym szybkie znalezienie potrzebnych narzędzi czy ich przechowywanie w łatwo dostępnym miejscu.