Ochrona towaru na najwyższym poziomie

W dzisiejszych czasach nie znajdziemy osoby, która by z jakiś przyczyn nie musiała zadbać o zabezpieczenie przedmiotu. Mamy tutaj nie tylko na myśli zabezpieczenie podczas przesyłki. Bardzo często musimy taką czynność wykonać podczas przeprowadzki, transportu, czy nawet podczas drogi do punktu docelowego.

taśma ppWykorzystujemy w tym celu wiele różnorodnych surowców jak i sposobów. Np. szkło podczas przeprowadzki zabezpieczamy gazetami, okładamy kawałkami materiałów itp. Podczas wysyłki małego przedmiotu, uzupełniamy opakowanie ochronne np. trocinami, ścinkami, kawałkami papieru itp. Dokładamy wszelkich starań, aby dany przedmiotu dotarł bezpiecznie czy to na dane miejsce czy to w ręce odbiorcy.
Zanim jednak zdecydujemy się na poświęcenie kolejnej bluzki czy też pocięcie sterty gazet, weźmy pod uwagę nowocześniejsze formy zabezpieczenia towaru, a ponadto prostsze i niedrogie. Forma zabezpieczenia jest uzależniona od gabarytu jak i kształtu danego przedmiotu. Przedmiot, który znajduje się w kartonie, a chcemy zabezpieczyć przed otwarciem, można zabezpieczyć przy użyciu taśmy pp, którą łączy się ręcznie lub przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Taka taśma pp jest trudna do rozerwania, charakteryzuje ją ogromna wytrzymałość. W przypadku małego przedmiotu np. zegarka, możemy wziąć pod uwagę wysyłkę w kopercie bąbelkowej.
Koperta ta zabezpieczy nasz zegarek przed zbiciem, zgnieceniem, a ponadto uchroni przed wilgocią. Dzięki temu mamy pewność, że zostanie on dostarczony w nienaruszonym stanie technicznym. W przypadku wysyłki huśtawki elektrycznej, która nie posiada oryginalnego opakowania, a jest duża i znalezienie opakowania zastępczego sprawia problem, można użyć w tym przypadku foli stretch. Dzięki jej elastyczności, dopasowywania się do przedmiotu idealnie sprawdzi się nie tylko jako opakowanie, ale skutecznie uchroni przedmiot przed wilgocią, zabrudzeniem.

W tym przypadku poleca się jednak zastosowanie folii w kolorze, który uchroni towar przed rozpoznaniem. Jest to tania i zarazem bezpieczna forma opakowania w przypadku produktów o nieregularnych kształtach, a zarazem sporych gabarytów.