Odżywcze kremy do twarzy

Nie wystarczy smarować twarzy oliwką żeby wyglądała młodo i zdrowo, ponieważ powoduje ona szybkie natłuszczenie, ale w późniejszym czasie wysusza skórę. Najważniejszy jest dobrze dobrany krem do indywidualnych potrzeb.

Jakie wybierać kremy przeciwzmarszczkowe?

przeciwzmarszczkowy krem na dzień do twarzyNa półkach sklepów kosmetycznych i w drogeriach znajdziemy ogromne ilości kremów do twarzy. Są one podzielone ze względu na wiek od jakiego można je stosować oraz rodzaj cery. Młoda cera nie potrzebuje niczego więcej poza skutecznym nawilżaniem i ochroną przeciwsłoneczną, natomiast dojrzała skóra potrzebuje już specjalistycznej pielęgnacji, która często jest nastawiona na odbudowę i regenerację. Kolagen występujący w warstwach skóry ma ograniczoną ilość i z wiekiem jest go coraz mniej, przez co nasza skóra traci gęstość i jędrność. Żeby temu przeciwdziałać, trzeba stosować przeciwzmarszczkowy krem na dzień do twarzy, który właściwie się zatroszczy o naszą cerę. Kremy tego tupu mają skoncentrowany skład, w którym nie brakuje witaminy C, będącej naturalnym antyoksydantem, witaminy E zwanej witaminą młodości czy kolagenu, który naturalnie występuje w naszej skórze. Ponadto kremy na dzień mogą zawierać także kwas hialuronowy, który odpowiada za wiązanie w skórze wody, dzięki czemu jest ona nawilżona i zabezpieczona przed jej utratą. Jak wiadomo na suchej skórze znacznie szybciej pojawiają się zmarszczki, więc trzeba ją systematycznie nawilżać. Krem przeciwzmarszczkowy musi mieć lekką konsystencję w wersji do stosowania na dzień.

Kremy przeważnie są stosowane jako baza pod podkład, więc dobrze żeby w wersji na dzień, miały nietłustą konsystencję. Natomiast zimą mogą mieć bogatą i gęstą, która dodatkowo zabezpieczy cerę przed szkodliwym wpływem mrozu i zmiany temperatur.