Olejowe czyszczenie broni

Milfoam to znana fińska firma specjalizująca się w produkcji środków czyszczących do broni palnej. Oferuje unikalne rozwiązania do czyszczenia różnych rodzajów broni palnej, oparte na unikalnej i opatentowanej technologii piankowej, łączącej tradycyjne i nowoczesne metody rozwoju.

Profesjonalny olej do czyszczenia broni

olej milfoam forrestProdukty oparte na tej technologii przeznaczone są do czyszczenia broni palnej dowolnego rozmiaru. Produkty Milfoam są z powodzeniem wykorzystywane między innymi przez Siły Zbrojne Finlandii oraz przez wielu innych użytkowników na całym świecie. W pełni syntetyczny olej milfoam forrest, produkowany na bazie olejów PAO i estrów syntetycznych, to atestowany preparat do konserwacji broni. Czyści, smaruje i chroni przed korozją w różnych warunkach i w różnych temperaturach. Olej został zatwierdzony zgodnie z aktualnymi specyfikacjami NATO S 761 i S 758, przeszedł testy na szerokiej gamie broni, a także na kompletnych systemach strzelania w wielu krajach europejskich – od broni strzeleckiej do średnicy 155 mm. Nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników, cząstek stałych i metali ciężkich. Nie wydziela nieprzyjemnych oparów ani zapachów, co czyni go bezpiecznym w użytkowaniu i przechowywaniu. Temperatura zamarzania do 57°C pozwala na stosowanie preparatu do broni w niskich temperaturach, a specjalna końcówka aplikacyjna umożliwia wstrzykiwanie oleju w każdy jej zakamarek bez brudzenia rąk.

Zastosowanie opatentowanej technologii Milfoam zapewnia większy komfort i większą wydajność broni palnej. Zapewnia między innymi większą trwałość sprzętu, ponieważ eliminuje konieczność mechanicznego czyszczenia karabinów, czy też pistoletów wszystkich kalibrów, a także usuwa w bezpieczny i skuteczny sposób pozostałe resztki miedzi i prochu.