Pianka PUR to najlepsza izolacja termiczna

Czym najlepiej ocieplić dach lub poddasze, żeby do minimum ograniczyć straty ciepła w swoim domu? Obecnie do wyboru są trzy rodzaje materiałów, którymi wykonuje się taką izolację termiczną. Każdy inwestor ma do wyboru klasyczny styropian, wełnę mineralną lub coraz częściej stosowaną piankę PUR. Najefektywniejsze docieplenie to na pewno te wykonane z pianki poliuretanowej.

Zalety ocieplenia pianką poliuretanową

najlepsze ocieplenia pianką pur w mazowieckimDlaczego warto ocieplić dach lub poddasze akurat pianką PUR? Bo jest to materiał, który można rozprowadzić nawet w najtrudniej dostępne miejsce. Piankę w formie płynnej rozprowadza się specjalnym agregatem. Po kilkunastu minutach ulega ona rozprężeniu do oczekiwanej grubości. Pianka PUR jest bardzo szczelną termoizolacją, więc w domach z rekuperacją stosuje się ją praktycznie zawsze. Firmy, które oferują najlepsze ocieplenia pianką PUR w Mazowieckim potrafią wykonać swoją pracę w taki sposób, że pianka może mieć różną grubość w różnych częściach dachu lub poddasza. Trzeba tylko pamiętać o tym, że dom z dachem ocieplonym pianką PUR musi być dobrze wentylowany. Pianka PUR jest na pewno lepsza niż styropian czy wełna mineralna. Dla przykładu styropian jest materiałem twardym, który nadaje się do ocieplenia jedynie prostych powierzchni. Wełna mineralna również wymaga odpowiedniego rozłożenia i zamocowania. A piankę można wpuścić nawet w niewielkie szczeliny, co jest gwarancją minimalnej przepuszczalności cieplnej.

Na koniec nie można zapomnieć o kosztach. Przy obecnych cenach styropianu jest to najdroższy materiał na ocieplenie. Podobnie ceny wełny mineralnej poszybowały ostatnio w górę. Jedynie pianka PUR trzyma swoją cenę, która jest naprawdę korzystna względem pozostałych materiałów. Za metr ocieplenia zapłacimy około osiemdziesięciu złotych licząc w tym materiał i robociznę.