Piękne rękodzielnicze talerze ceramicznie

Mówi się, że rękodzieło ma duszę. Coś w tym jest, bowiem każdy produkt wychodzący bezpośrednio spod ręki człowieka jest jedyny w swoim rodzaju. Przez produkcję masową rękodzieło przez pewien czas było niedoceniane, jednak coraz więcej ludzi szuka wyjątkowych produktów tworzonych ręcznie. Ostatnio jest szczególna moda na malowane ceramiczne naczynia, głównie talerze.

Ręcznie malowane talerze na prezent

talerze ceramiczne ręcznie malowaneZastawa ręcznie malowana, czy ręcznie malowane duże talerze (np. na cukierki lub ciasteczka) oprócz tego, że są funkcjonalne, pełnią również funkcję dekoracyjną. A może raczej przede wszystkim. Często kupujemy śliczne talerzyki i miseczki, nie ze względu na ich przydatność, tylko właśnie ze względu na to, że są śliczne. Szczególnie kobiety znają to zapewne z własnego doświadczenia. Talerze ceramiczne ręcznie malowane często pełnią rolę obrazka zawieszonego na ścianie. Umożliwiają to specjalne uchwyty. Kiedyś było to bardzo modne, a obecnie ta moda powróciła i znów lubimy wieszać na ścianach (szczególnie kuchennych) jakieś vintage talerzyki. Taki ozdobny talerz to świetny prezent na przykład dla babci, mamy czy przyjaciółki. Ogólnie adresatami tego typu prezentów są najczęściej kobiety. Gdzie znaleźć ręcznie malowane talerze? To zależy czego dokładnie szukamy. Dla miłośników vintage możemy szukać naczynia w sklepach z antykami i na targach staroci. Tam często możemy znaleźć prawdziwe perełki. Jeżeli wolimy coś tradycyjnego, ale w nowym wydaniu lub czegoś całkiem nowoczesnego, szukajmy na rękodzielniczych kontach, czy stronach internetowych skupiających rękodzielników.

Malowanie na ceramice to swoją drogą bardzo odprężające zajęcie. Możemy zakupić zwykły biały talerz, specjalne farby i spróbować samodzielnie coś stworzyć. Kto wie, może odnajdziemy w sobie zagubioną duszę artysty? Taki własnoręcznie stworzony prezent będzie szczególnie doceniony przez obdarowywaną osobę. Nawet jeśli nie będzie perfekcyjnie wykonany – liczy się poświęcony czas i serce włożone w stworzenie takiego podarunku.