Pokrowce samochodowe i ich rodzaje

Pokrowce samochodowe są akcesorium, bez którego nasze samochody nie mogą się obyć. Pokrowce samochodowe chronią nasze fotele i tapicerkę przed zanieczyszczeniami i zniszczeniem.

Jest wiele rodzajów pokrowców samochodowych. Jakie to?

pokroweceOdpowiednio dobrane pozwalają też urozmaicić wygląd samochodów. Pokrowce potrafią także zwiększyć komfort jazdy. Wszystko to przez zastosowanie wysokogatunkowych materiałów z których są wykonane. Pokrowce jest też zdecydowanie łatwiej wyczyścić niż tapicerkę. Wystarczy je wrzucić do pralki i nie trzeba stosować specjalistycznych środków jak w przypadku seryjnej tapicerki. Pokrowce samochodowe dzielimy na kilka rodzajów. Mamy pokrowce uniwersalne, szyte na miarę, półwymiarowe, a także maty i koszulki na siedzenia. Różnią się one między sobą ceną, zastosowaniem oraz wykonaniem. Najpopularniejsze na rynku są pokrowce uniwersalne, dzięki którym możemy je dopasować do takiego samochodu jakim jest citroen jumper, ale świetnie też się dopasują do takich samochodów jak mercedes sprinter, renault master, citroen c4 czy suzuki grand vitara. Ich zalety to niewątpliwie niska cena, duży wybór wariantów kolorystycznych w wzorniczych, można je kupić od ręki i przede wszystkim można je wygodnie dopasować do większości foteli i samochodów. Ich wadami mogą być problemy z dopasowaniem ich do aut trzydrzwiowych oraz to, że nie są one czasami dopasowane w sposób idealny. Drugim popularnym rodzajem pokrowców są pokrowce samochodowe suzuki grand vitaraszyte na wymiar. Są one w pełni dopasowane do wymiarów samochodu i foteli dzięki czemu gwarantują idealne dopasowanie. Wiąże się to jednak z wyższą ceną oraz kilkudniowym czekaniem na produkt. Popularne są także maty na siedzenia, które dopasowują się do ciała kierowcy i poprawiają w znaczny sposób komfort jazdy, a do tego są do nabycia w niskich cenach. Przydają się one szczególnie w dalsze trasy przy których zastosowane w nich technologie sprawią, że nasze plecy i kark nie będą się męczyć, a podróż będzie niezwykle wygodna.

Większość z pokrowców jest również kompatybilna z poduszkami powietrznymi, dzięki czemu nasze bezpieczeństwo nie jest zagrożone. Warto zatem rozważyć kupno pokrowców do naszego samochodu, dzięki czemu ochronimy nasze cztery kółka przed zniszczeniem, a przy okazji zapewnimy sobie większą wygodę podróży.