Polecane biostymulatory wzrostu

 

Każdy ogrodnik wie, że aby kwiaty i rośliny były okazałe, to trzeba w ich uprawę włożyć sporo pracy. Nie wystarczy zapewnić im dostępu do słońca i wody, gdyż bardzo ważne jest odpowiednie nawożenie i wzmacnianie rośliny.

Jak przebiega wzrost roślin?

naturalne biostymulatory wzrostu roślinWszystkie rośliny potrzebują stałego dostępu do promieni słonecznych, gdyż one umożliwiają im przeprowadzenie efektywnego procesu fotosyntezy. Ponadto rośliny muszą rosnąć w dobrej gatunkowo ziemi, z której czerpią niezbędne składniki odżywcze, minerały i witaminy. Jeżeli zależy nam na bogatych i zdrowych płonąć, to koniecznie jest właściwe nawożenie i wzmacnianie rośliny. Przeważnie odnosi się to stosowania nawozu o odpowiednim pH oraz stymulowanie wzrostu rośliny specjalnym środkiem. Naturalne biostymulatory wzrostu roślin są stosowane w sadownictwie, ogrodnictwie czy rolnictwie już od bardzo dawna, gdyż są to środki o silnym działaniu, które dają zaskakujące efekty. Przede wszystkim są organicznie i nie znajdziemy w nich żadnej szkodliwej substancji. Są w pełni bezpieczne dla rośliny, jak i gleby oraz środowiska, dlatego też są tak powszechnie stosowane. Ich skład można nazwać prawdziwą bombą witaminową, gdyż znajdują się w nim witaminy, minerały, związki fenolowe, które naturalnie występują w roślinach oraz hormony roślinne.  Wszystko to jest w formie płynu o skoncentrowanej konsystencji, który aplikuje się w odpowiedniej ilości, bezpośrednio do ziemi. Jeżeli chodzi o częstotliwość stosowanie, to na opakowaniu jest dokładna informacja na ten temat.

Tego typu biostymulatory są dostępne niemalże w każdym sklepie ogrodniczym, gdyż są powszechnie stosowane. Można je równie wykorzystać w domu do roślin doniczkowych czy balkonowych. Po takim środku każda roślina zmieni się nie do poznania.