Polecany opiekun medyczny

Osoby w wieku podeszłym są mniej odporne i narażone na różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości. Są również mniej sprawni ruchowo oraz psycho – fizycznie. Dlatego nie zawsze radzą sobie samodzielnie z codziennym funkcjonowaniem. Ich bliscy to zazwyczaj osoby jeszcze aktywne zawodowo, które nie zawsze są w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe swoich bliskich.

Profesjonalna opieka nad seniorem w domu

domowa opieka nad osobami starszymiKonieczne jest wówczas szukanie innych rozwiązań. Oczywiście dysponujemy dziennymi domami opieki lub placówkami całodobowymi ale osoby starze nie zawsze są w stanie lub chcą z nich korzystać. Najczęściej chcą pozostawać w swoim środowisku domowym. Doskonałym rozwiązaniem takiej sytuacji może okazać się domowa opieka nad osobami starszymi. Sprawują ją osoby doświadczone, najczęściej posiadające wykształcenie medyczne. Są one w stanie wykonać wszystkie zalecenia lekarskie możliwe do wykonania w środowisku domowym. Czyli podadzą zlecone leki, zmierzą parametry życiowe, przygotują i podadzą posiłek z uwzględnieniem zaleconej diety. Zadbają o czystość, komfort i wygodę. Postarają się odpowiednio zorganizować czas wolny, aby osoba chora nie skupiała się na własnych problemach tylko żyła możliwie do okoliczności pełnią życia. Zadbają również o dobrą kondycję psychiczną i wspaniałe samopoczucie. Tylko wówczas rekonwalescencja będzie przebiegała sprawnie i prawidłowo.

Opieka domowa to rozwiązanie zyskujące coraz szersze grono zadowolonych pacjentów i cieszące się dużą popularnością i zainteresowaniem. Przebiegająca w warunkach domowych pozytywnie wpływa na psychikę i dobre samopoczucie pacjenta. Profesjonalnego opiekuna znajdziemy przez agencję lub za pomocą przeglądarki internetowej czy ogłoszeń w mediach. Z pewnością będzie to osoba uczciwa i godna zaufania.